20 بازی ترسناک برتر تاریخ (1)

ترس همواره حسی مرموز برای انسان بوده که در عین دافعه، جذابیتی نیز برای او داشته است. از این رو همانطور که در زندگی از این حس گریزان هستیم اما به شکل کنترل شده در پی تجربه‌ی آن نیز هستیم. از جمله در فیلم و بازی که در چهار پست به معرفی 20 بازی ترسناک برتر تاریخ خواهیم پرداخت. این معرفی بازی شامل بازی‌های کلاسیکی مثل رزیدنت اویل و Silent Hill تا بازی های مدرنی مانند Alien Isolation و PT را شامل می‌شود. اگر می‌خواهید طعم ترس را در دنیای گیم حس کنید با ما همراه باشید.

20- Lone Survivor

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

یاسپر بیرن سازنده‌ی این بازی آن را نسخه‌ی دو بعدی سایلنت هیل (Silent Hil) می‌داند و شما به وضوح می‌توانید تاثیر این سری را بر بازی او حس کنید. هیولاهای این بازی بر دیواره‌های نیمه روشن راهروها می‌خزند، انگار دنیا دور سرتان می‌چرخد و حتی نمی‌توانید مطمئن باشید پسرک بازی نیز شخصیت خوب داستان باشد.

به عنوان تنها انسان زنده در دنیای بازی – البته تا آنجا که اطلاع داریم!- شما باید به دنبال وسایل مورد نیاز خود باشید و شب‌ها از خطرات در امان بمانید و همینطور باید بتوانید سالم بمانید. شما باید به صورت دوره‌ای به آپارتمان خود برگردید پایگاه عملیات‌‌های خود-  تا کمی غذا بخورید و استراحت کنید. هرچه بیشتر از این ضروریات زندگی دور بمانید تشخیص واقعیت و خیال برای شما سخت‌تر خواهد شد.

19- F.E.A.R.

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

این بازی اول شخص سبک شوتر از نظر اکشن و تیراندازی سنگین‌تر از سایر بازی‌های ترسناک است (حتی تا امروز نیز هوش مصنوعی آن تحسین برانگیز است)، با پیشرفت کردن سلاح‌های شما، جیغ برخاسته از دیوارها نیز مخوف‌تر می‌شود. به محض اینکه احساس قدرت کنید چیزی به سراغ شما می‌آید که این خیال خام را از خود دور کنید. ترسناک‌ترین صحنه‌های بازی زمانی به سراغ شما می‌آیند که تازه اتاقی پر از دشمن را خالی کرده‌اید و فکرش را هم نمی‌کنید.

18- Condemned: Criminal Origins

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

یک بازی ترسناک می‌تواند مرز بین واقعیت و خیال را بسیار کمرنگ کند که Condemned این بازی ترسناک متمرکز بر حل معمای قتل به زیبایی این کار را انجام می‌دهد. بازی با قتل یک بی‌خانمان کارد آجین شده سریعا شما را به اتمسفر خود می‌کشاند. زمانی که شما مشغول گشت و گذار در یک آپارتمان مخروبه‌ی پر از مانکن‌های انسانی هستید، تشخیص اینکه چه زمانی از بازی معمایی وارد جهنم انسانی شده‌اید سخت است. این بازی بسیار فیزیکی و بیشتر متمرکز بر سیستم مبارزه‌ی بلوکی با تجهیزات و تسلیحات کمیاب و ارزشمند است. فضای بازی دائما تاریک و مبهم است و بین واقعیتی شیطانی و یک چیز حتی بدتر در حال جابجایی!

17- Fatal Frame 2: Crimson Butterfly

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

با سابقه‌ی ژاپن در ژانر ترسناک و فولکلورهای بسیاری که در این زمینه دارند می‌توانیم حدس بزنیم این دارای پتانسیل خوبی در این زمینه است. در Fatal Frame 2: Crimson Butterfly کاراکترهای بازی از ترس سر جای خود خشکشان می‌زند و تنها سلاحشان در برابر موجوداتی که روح آنها را به تسخیر درمی‌آورد یک دوربین قدیمی است و این یعنی شما باید برای از بین بردن دشمنان با آنها چهره به چهره شوید که این بازی ترسناک را حتی ترسناک‌تر می‌کند. آپدیت‌های بازی گرافیک آن را بهبود داده و سختی آن نیزافزایش داشته تا مطمئن شود هیچ لحظه‌ای بدون وحشت باقی نمانده باشد.

16- Little Nightmares

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

در بازی ترسناک Little Nightmares فضایی تقریبا فانتزی حاکم است و با دنیایی عجیب و غریب روبرو هستید ولی این تخیل تا حدودی آزار دهنده است و قطعا برای کودکان مناسب نیست. تمرکز بازی بر کاراکتر زردپوش است که باید از چالش‌هایی که با آنها روبرو می‌شوید فرار کند. در حالیکه مشکلاتی در رابطه با پرسپکتیو و کنترل‌های بازی وجود دارد اما فضای ترسناک و شخصیت‌های نفرت انگیز آن بازی را جذاب می‌کند. یک لحظه شما باید از دستان بلند مرد کور بدقواره‌ای فرار کنید و لحظه‌ی دیگر باید از فرد چاق گلوتنی در رستوران بگریزید.

ادامه در پست های بعدی

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *