20 بازی ترسناک برتر تاریخ (4)

ترس همواره حسی مرموز برای انسان بوده که در عین دافعه، جذابیتی نیز برای او داشته است. از این رو در زندگی همانطور که از این حس گریزان هستیم اما به شکل کنترل شده در پی تجربه‌ی آن نیز هستیم. از جمله در فیلم و بازی، به همین دلیل می‌خواهیم در چهار پست به معرفی ۲۰ بازی ترسناک برتر تاریخ بپردازیم. این معرفی بازی شامل بازی‌های کلاسیکی مثل رزیدنت اویل و Silent Hill  تا بازی های مدرنی مانند Alien Isolation و PT را شامل می‌شود. اگر می‌خواهید طعم ترس را در دنیای گیم حس کنید با ما همراه باشید.

5- Resident Evil 2 Remake

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

باورش سخت است اما 20 سال پس از نسخه اریجینال پلی استیشن 1 رزیدنت اویل این بار این عنوان با دومین بازی خود به لیست 20 بازی برتر ترسناک راه یافته است. اما ما داریم درباره‌ی رزیدونت اویل 2 بازسازی شده صحبت می‌کنیم، یک نسخه‌ی کاملا بازسازی شده و در حالیکه گذشته خود را فراموش نکرده به آینده نیز نگاه دارد و برای این فرانچایز پس از 20 سال آینده خوبی را تصویر می‌کند. این یک موفقیت بوده و در لیست ما نیز رتبه‌ی بالایی دارد به دلیل اینکه چقدر خوب موفق شده گذشته و آینده را با هم جور کند. این بازی یک بازگویی استادانه از نلاش لئون و کلیر برای فرار از یک شهر پر از زامبی است و به خوبی در ذهن شما ماندگار می‌شود. همچنین پر از احساسات ترسناک امروزی است و توانسته به خوبی سطح زیبایی از افراط همراه با تیراندازی مناسب و معماهای هوشمندانه را همراه کند. این مسئله در این نسخه به خوبی نسخه اصلی حس می‌شود.

4- P.T.

 

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

اگر شما چیره دست ترین سازنده بازی‌های دنیا و یکی از بزرگترین خالق دنیای هیولاها را در کنار هم قرار بدهید و آنها یکی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین بازی‌ها را تولید نکنند قطعا ناراحت خواهید شد. هیدئو کوجیما و گیلرمو دل تورو در کنار هم بازی‌ای تولید کرده‌‌اند که شما را در راهرویی بی‌نهایت تکرار شونده قرار می‌دهند و در این میان هزاران راه برای ترساندن شما پیدا خواهند کرد تا این بازی با شایستگی در لیست 20 بازی ترسناک برتر تاریخ قرار بگیرد.

لحظاتی در بازی وجود دارد که شما خطر را احساس خواهید کرد اما این لحظات نادر است. وحشت واقعی از ناشناخته‌ها می‌آید. در پیچ بعدی چه پیش می‌آید؟ یک کابوس واقعی یا هیچی؟ تصور شما جای خالی را پر می‌کند و وحشت بیشتری در شما ایجاد می‌کند که هر ترس معمولی یا صدای عجیب شما را از جای خود می‌پراند. یک داستان وحشتناک خانگی را هم به بازی اضافه کنید و شما کوتاه‌ترین شاهکار ترسناک را در دستان خود دارید.

3- Alien: Isolation

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

بازی‌های بی‌شماری با الهام از المان‌های فیلم بیگانه ساخته شده است، برخلاف تمامی آنها Alien: Isolation احتمالا بزرگترین دستاورد گیم است. این بازی به خوبی ترس دل به هم زن فیلم را عاریه می‌گیرد و آن را در طول بازی گسترش می‌دهد. تنش بقای بازی نبض شما را برای ساعت‌های پیاپی بالا نگه می‌دارد و این بازی را در لیست 20 بازی ترسناک برتر تاریخ قرار می‌دهد.

شما نقش دختر ریپلی، آماندا را در بازی دارید که به دنبال ایستگاه فضایی دور افتاده‌ای است که هیولایی که مادرش با آن جنگیده را پیدا کند. شما دائما در معرض تشخیص توسط هوش مصنوعی بیگانه‌ی مقابل‌تان هستید و این یعنی نفس نکشیدن تا پیدا نشوید یا اینکه از وحشت جیغ بزنید چون نتوانستید به جای امنی برسید. فضای بازی به اندازه‌ی کافی پرتنش است با این حال حتی اعتبار بیشتری بابت اینکه توانسته هیولای فیلم را که قبلا دیده شده همچنان ترسناک نگه دارد.

2- Layers of Fear

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

اکثر بازی ها می‌توانند شما را از جای خود بپرانند اما تعداد کمی از آنها موفق می‌شوند شما را وادار کنند تا به خود شک کنید.  Layers of Fear در ابتدا با گشت و گذار شما در فضای چندش آور و روح زده‌ی بازی در یک خانه‌ی متروکه آشنا به نظر می‌رسد. داستان گوتیک بازی همانطور که شما یک هنرمند که به خانه بازگشته هستید برملا می‌شود. به زودی آشکار می‌شود که دیوانگی نقاش را تسخیر کرده و آن را در قالب گفتارهایی غیرقابل باور در دنیای فیزیکی بیان می‌کند. درها ناپدید می‌شوند و شکل راهروها به طور غیرقابل توضیحی تغییر می‌کند؛ بازی اینگونه تغییر می‌کند تا دیوانگی کاراکتر اصلی را به تصویر بکشد و این تنها چند ساعت زمان می‌برد تا شما به خودتان هم شک کنید. آیا آن میز آخرین باری که نگاه کردید گوشه‌ی اتاق بود؟ مطمئنی؟ ماهیت بیماری شخصیت اصلی را هم به این قضیه اضافه کنید و شما یکی از بهترین بازی‌های ژانر وحشت را خواهید داشت.

1- Resident Evil 7

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

می‌توانست یک فاجعه باشد – آپدیتی بی‌حال برای عنوانی فوق العاده باشد که طرفداران را به همان مزخرفات رزیدنت اویل 6 راضی نگه‌دارد. اما رزیدنت اویل 7 یک پیروزی است که به خوبی از بهترین فیلم‌های ترسناک 20 سال اخیر با هوشمندی استفاده کرده است. داستان مرکزی شاهکار است، رمز و رازها هنرمندانه پنهان شده‌اند و شکنجه گران شما یعنی بیکرها به طور هوشمندانه‌ای خرابکار هستند.

عوض کردن حالت بازی به اول شخص احتمال استفاده از واقعیت مجازی را اضافه می‌کند اما حس ترس را بسیار نزدیک و ناخوشایند می‌کند و پس از اینکه از چنین فاصله‌ای آن را حس کردید دیگر سخت فراموش خواهید کرد. اما احتمالا هوشمندانه‌ترین حقه احتمالا همین حس متفاوت صحنه‌هاست. اتاق‌های امن همان حس نا آرام را دارد؛ مهمات به شدت کمیاب حس می‌شود و درگیری‌ها ترکیب مناسبی از وحشت و تیراندازی را دارد. این یک بازی ترسناک هوشمندانه است و بسیار بهتر از آنچه که اکثر طرفدارها انتظارش را داشتند. رزیدنت اویل ترسناک‌ترین یا زیرکانه‌ترین بازی لیست 20 بازی ترسناک برتر تاریخ نیست اما تولد دوباره‌ای درخشان و فوق العاده است.

 

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *