20 بازی ترسناک برتر تاریخ (3)

ترس همواره حسی مرموز برای انسان بوده که در عین دافعه، جذابیتی نیز برای او داشته است. از این رو همانطور که در زندگی از این حس گریزان هستیم اما به شکل کنترل شده در پی تجربه‌ی آن نیز هستیم. از جمله در فیلم و بازی، به همین دلیل می‌خواهیم در چهار پست به معرفی ۲۰ بازی ترسناک برتر تاریخ بپردازیم. این معرفی بازی شامل بازی‌های کلاسیکی مثل رزیدنت اویل و Silent Hill  تا بازی های مدرنی مانند Alien Isolation و PT را شامل می‌شود. اگر می‌خواهید طعم ترس را در دنیای گیم حس کنید با ما همراه باشید.

10- Dead Space

outlast بازی ترسناک
اگر رزیدنت اویل پادشاه بازی‌های سبک بقای ترسناک-اکشن باشد، پس Dead Space به دنبال این جایگاه است که ترس کپ‌کام را با شوتینگ آن همراه کرده و در یک پکیج به مخاطب ارائه دهد.نسخه‌ی 2008 بازی، بازیکن را در نقش ایزاک کلارک یک مهندس گیر افتاده در یک فضاپیما نشان می‌دهد. به زودی ایزاک متوجه می‌شود که فضاپیما آنطورها هم که به نظر می رسید خالی نیست، چرا که یک اثر باستانی بیگانه تمام سرنشینان را به موجوداتی نفرت انگیز و گوشت خوار تبدیل کرده که یکی از دیگری ترسناک‌تر است.

Dead Space تجربه‌ای رعب آور را با محدود کردن بازیکن فراهم می‌کند. ایزاک مهمات زیادی ندارد، او نمی‌داند چه اتفاقی دارد می‌افتد و او بیشتر از طرف آنچه که نمی‌بیند در خطر است. بسیاری از اتمسفر بازی مبتنی بر آن چیزی است که می‌شنوید و طراحی صدای جذاب موفق شده دنیایی مرگبار را اطراف ایزاک به وجود بیاورد. هر چند که دنباله‌ی بازی وحشت را به نفع اکشن بازی کم کرد اما نسخه‌ی اول همیشه در کابوس‌های ما باقی خواهد ماند.

9- SOMA

SOMA بازی ترسناک
SOMA مشکلاتی در رابطه با بخش پنهانکاری خود دارد اما همچنان با قطعیت یکی از آزار دهنده‌ترین داستان‌های این لیست را دارد. اگر توضیح بدهیم چرا، قصه را خراب خواهد کرد اما با ایده‌هایی از خودآگاهی و آن چیزی که شما را شما کرده است به شکلی ترسناک طرف هستید. زمانی که در حال گشت و گذار در PATHOS II نباشید مشغول دست و پنجه نرم کردن با مفاهیم متافیزیکی هستید که به کابوسی برای شما بدل خواهند شد.

شما با دنیایی مملو از ماشین‌های خراب، آگاهی‌های انسانی روبرو هستید که هر چه بیشتر در آن می‌مانید به چیزی وحشتناک‌تر تبدیل می‌شود. المان‌های زیر دریا و بیوتکنولوژی مقایسه‌ نکردن بازی با بیوشاک را سخت می‌کند اما در عین حال که مشابهت‌هایی وجود دارد – به خصوص در مورد غرور و علم بیش از حد انسان- این بازی بسیار ناخوشایندتر و از نظر اخلاقی شوک‌آورتر است.

8-  Until Dawn: Rush Of Blood

بازی ترسناک

در حالیکه Until Dawn تجربه‌ای پویا از ترس برای شما خلق کرد که می‌توانید مسیر خود را انتخاب کنید، اسپین آف آن در Rush of Blood بر شوتینگ سریع در واقعیت مجازی تمرکز دارد. چرایی رخدادهای بازی هرگز کاملا روشن نمی‌‌شود اما شما سوار بر یک واگن به طبقات مختلف با تم‌های مختلف می‌روید که پر از چیزهایی‌ست که سعی دارند شما را بکشند. این بازی می‌تواند در PSVR کار کند و با کلاسترو فوبیا و فشار مداوم ترس بر شما کاری کند طوری در صندلی فرو بروید که برعکس شدن صندلی عجیب نباشد.

7- Outlast

بازی ترسناک

Outlast یک بازی اول شخص با محیطی است که هیچ فردی حاضر نخواهد بود در دنیای واقعی قدم در آن بگذارد، یک تیمارستان متروکه در کوهستان اما بسیار فعال در شب، کیلومترها دور از هر انسان زنده‌ای. همین فضا به خودی خود بسیار رعب آور است اما این تازه اول کار است. بازی با استفاده‌ی هوشمندانه از دوربین‌های دید در شب و نمایش سبز رنگ آن به دنیای واقعی نزدیک‌تر هم می‌شود. کار شما در بازی به جستجو در فضای بازی و تعقیب موجودات ترسناک داستان تقسیم می‌شود. بازی کردن Outlast همراه با شخص دیگری هم ایده‌ی بدی نیست چرا که در آخر با هم به جیغ و داد مشغول خواهید شد.

6- Silent Hill 2

20 بازی ترسناک برتر تاریخ

Silent hill به عنوان یک فرنچایز خانه‌ی بسیاری از دشمنان و موقعیت‌های ترسناک در تاریخ گیم است اما ترسناک‌ترین بازی در این عنوان Silent Hill 2 است. این بازی کلاسیک PS2 به عمیق‌ترین ترس‌های ما عینیت می‌بخشد چرا که هیچ شیطانی ترسناک‌تر از تخیل خود ما وجود ندارد. شخصیت بازی، جیمز ساندرلند، در مسیر خود گرچه با موجوداتی مثل پرستارهای عجیب و غریب و موجوداتی نمادین مثل کله هرمی‌ مواجه می‌شود اما بیشتر از همه از جانب شیاطین درن خود تهدید می‌شود و شهر خالی Silent Hill همه‌ی این شیاطین را آشکار می‌کند. Silent Hill 2  تنها یک بازی ترسناک که ارزش بازی کردن دارد به شما ارائه نمی‌کند بلکه داستانی که ارزش شنیدن را دارد تعریف می‌کند که هر چه در آن عمیق‌تر می‌شوید بدتر می‌شود.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *