20 بازی ترسناک برتر تاریخ (2)

ترس همواره حسی مرموز برای انسان بوده که در عین دافعه، جذابیتی نیز برای او داشته است. از این رو همانطور که در زندگی از این حس گریزان هستیم اما به شکل کنترل شده در پی تجربه‌ی آن نیز هستیم. از جمله در فیلم و بازی که در چهار پست به معرفی 20 بازی ترسناک برتر تاریخ خواهیم پرداخت. این معرفی بازی شامل بازی‌های کلاسیکی مثل رزیدنت اویل و Silent Hill تا بازی های مدرنی مانند Alien Isolation و PT را شامل می‌شود. اگر می‌خواهید طعم ترس را در دنیای گیم حس کنید با ما همراه باشید.

15 Alan Wake

Alan Wake شبیه اکثر بازی‌های ترسناک نیست و شما با لحظه‌های ترسناکی که از جای خود بپرید روبرو نیستید. Alan Wake خود را با لذت بازی متمایز می‌کند. شاید کمی سخت گیرانه باشد اما از نظر گیم پلی  به سختی می‌توانید بازی ترسناک لذت بخش‌تری پیدا کنید. توسعه دهنده‌ی این بازی Remedy به همان اندازه‌ی اکشن برای داستان گویی های خود نیز معروف است و این مسئله به خوبی در بازی مشهود است. برخورد با تعداد زیادی از دشمنان به دلایل زیادی چالش برانگیز است اما این برخوردها به خوبی ساخته شده و ترکیب استفاده از کلت و چراغ قوه بدون اینکه نیاز به نامرئی شدن داشته باشید لذت بخش است.

14- Amnesia: The Dark Descent

20 بازی ترسناک برتر تاریخ Amnesia-The-Dark-Descent

اگر گیر افتادن در قلعه‌ای تسخیر شده توسط هیولاها بدون اینکه بدانید چه کسی هستید و چرا آنجا گیر کرده‌اید به اندازه‌ی کافی برای شما ترسناک نیست، باید در کنار این قضیه شخصیت بازی، دنیل را به سلامت به سمت نجات ببرید. این یعنی باید بیرن از تاریکی بمانید که در قلعه‌ نایاب است و همزمان از هیولاهایی  فرار کنید که این عادت به ظاهر شدن از ناکجا آباد را هم دارند. شما هیچ سلاحی ندارید و نمی‌توانید با آنها مبارزه کنید و هر اتاق جدید معمولا بستر حادثه‌ی غیر قابل توضیح و ترسناکی است که سلامت دنیل را بیش از پیش تهدید می‌کنند. البته بهترین راه برای اینکه خودتان هم حسابی بترسید استفاده از هدفون و بازی در تاریکی است و بدانید اگر شما از مرحله‌ی “Water Part” بدون اینکه از پشت سیستم فرار کنید عبور کردید جزو معدود افرادی هستید که موفق به انجام این کار شده‌اید.

13- Until Dawn

20 بازی ترسناک برتر تاریخ Until-Dawn

ژانر اسلشر نوجوان حدود چهار دهه سابقه دارد و تا زمان این بازی هیچ اقدام شجاعانه‌ای در این زمیه اتفاق نیفتاده بود یعنی تا سال 2015 و Until Dawn که یک بازی بقا (سوروایول، Survival)-ترسناک درباره‌ی گروهی از نوجوان‌ها است که تعطیلات خود را در خانه‌ی کوهستانی جدا افتاده‌ای سپری می‌کنند، فقط مشکل این است که متوجه می­ شوند موجودی می­خواهد همه­ ی آنها را به قتل برساند. اما این همه ­ی ماجرا نیست؛ اگر شما نتوانید تا طلوع خورشید منطق بازی را متوجه نشوید به طور وحشتناکی می­ میرند و این زمان فرصت کافی برای ترساندن شما تا سر حد مرگ را فراهم می کند.

در حالیکه بسیاری از بازی­ها فقط به دلیل عامل ترس آنها در این لیست قرار دارند، برای Until Dawn دلایل بیش از این وجود دارد. روح و ماهیت این بازی ریشه در سنت­های ترسناک گذشته دارد و به خوبی از ان استعاره ­ها استفاده می­کند. این بازی به طور کامل یک اسلشر است و این را می­توان از یک کیلومتری هم تشخیص داد. همان اندازه که در این بازی می ­ترسیدید، می­ خندید و بازی­های ژانر وحشت زیادی نیستند که این ویژگی را داشته باشند.

12- Bloodborne

بازی­های تاریک FromSoftware مانند اکثریت بازی­های ترسناک نیستند. آنها اساسا بازی های نقش آفرینی-اکشن (action-RPG) هستند که حول گیم پلی ماهرانه ساخته شده و در عین حال از بسیاری بازی­ هایی که به دنبال فاکتور وحشت هستند و به این منظور ساخته شده­اند ترسناک­­ تر هستند. Bloodborne از بسیاری جهات عالی است، یک داستان بی­ پروا و مرموز از وحشتی شیطانی در اروپای دوره­ ی ویکتوریا. با گذر از سنگفرش ­های خیابان­ها میان هاله­ ای از تاریکی، صحبت­ های خاموشی از پشت درهای بسته می­شنوید و نمی ­دانید چه کسی هستید و این شکار که به نظر می­رسد شما به دنبالش هستید چیست. شما در طول بازی به سمت کشف رازهای بازی می­روید تا بر سیستم مبارزه­ی بازی مسلط شوید.

11- Resident Evil 4

در یازدهمین بازی ترسناک برتر تاریخ با عنوانی روبرو هستیم که شروع کننده­ی سبک بقای ترسناک (Survival Horror) است اما این برای کارگردان بازی یعنی شینجی میکامی کافی نبود. در رزیدنت اویل 4 او شوتینگ سوم شخص مدرن را اختراع کرد. ماجراجویی­ های لئون کندی با تیراندازی­ هایش بسیار مشهور است و این مبارزه­ های سنگین کاملا تکان دهنده هستند اما چه چیزی باعث می­شود که در لیست ما قرار بگیرد؟ این سوال را می توانید از هر کسی که برای اولین بار وارد فضای بازی می­شود بپرسید قطعا جوابش این خواهد بود که استرس خالصی که از هجوم مردم محلی آلوده به انگل، حمله­ی فرد ماسک زده با اره برقی و صحنه­ایی مثل این قطعا دیوانه کننده است.

 

 

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *