بازی پابجی ، شاید ارزش این همه انتظار را نداشت

بازی پابجی یا همان PlayerUnknowns Battle، نسخه بتای آن در سال 2017 و برای سیستم عامل ویندوز منتشر شد.

برای کسانی که بازی پابچی را نمی شناسند، پابجی یک بازی بتل رویال مانند فروتنایت است که مقداری از آن واقعی تر است و حس بیشتری را می دهد. در بازی پابجی، به همراه 99 بازیکن دیگر وارد میدان جنگ می شوید و دشمنانتان را باید بکشید. در همین حال که مشغول جنگ هستید، میدان جنگ کوچک تر می شود و به یک دایره محصور، تبدیل می شود. این زمان معمولا چیزی بین نیم تا یک ساعت طول می کشد.

آخرین نفری که از این نبرد، جان سالم را به در می برد، برنده این بازی است.

بازی بتل رویال چیست؟

قبل از اینکه به تحلیل بازی پابجی بپردازیم در ابتدا تعریفی از بازی های بتل رویال ارائه می دهیم. بازی بتل رویال (Battle Royale Game) یک بازی آنلاین چند نفره است که عناصر نجات، غارت و انفجار را در هم می آمیزد تا اینکه از نفرات شرکت کننده در بازی فقط یک نفر زنده بماند. بازی های بتل رویال شامل تعداد زیادی از بازیکنان است ( از صد تا هزاران نفر) که بازی را با تجهیزات مخصوصی شروع کرده و در نهایت باید رقبای دیگر را باید از بین ببرند و همچنین در بیرون از منطقه امن بازی گیر نیفتند. در ادامه آخرین نفری که زنده بماند، برنده می شود.

این نام در سال 2000 از فیلم ژاپنی Battle Royale برگرفته شد که این فیلم نیز سبکی همانند همین بازی ها داشت.

از بازی های بتل رویال محبوب، می توان به بازی های زیر اشاره کرد:

انواع بازی بتل رویال

انواع بازی بتل رویال

 • Apex Legends
 • Call of Duty: Black Ops Blackout
 • Fortnite
 • PUBG
 • Bomberman
 • Beyond Battle Royale

نقاط ضعف بازی پابجی

متاسفانه با منتشر شدن تعداد زیادی از بازی های بتل رویال در یک سال اخیر، در این میان پابجی، مقداری به بیرون از رادار این ژانر از بازی ها افتاده است. اما با وجود موفقیت های زیاد فورتنایت، پابجی باز هم تعداد زیادی یوزر دارد که با توجه به منتشر شدن نسخه PS4 آن روند بیشتر شدن روز به روز کاربرهای این بازی پیش بینی می شود.

طرفداران این ژانر همیشه آرزوی منشتر شدن این سبک از بازی ها را در کنسول داشته اند و با منتشر شدن نسخه کنسول بازی پابجی، این آرزوی همیشگی براورده شد.

اما هنگامیکه وارد بازی می شوید، کاملا ناامید می شوید. در واقع در مقایسه با سایر بازی های منتشر شده این ژانر، نسخه PS4 پابجی کاملا ضعیف است و همانند بازی های سال 2000 است!! می توانید گرافیک آن را با گرافیک ماینکرافت سال 2000 مقایسه کنید.

اما این تنها نقص آن نیست!

دستورالعمل های بازی اصلا دقیق نیستند و برخی از توضیحات کامل نیستند. در نسخه PS4 پابجی، حداقل باید چند مرحله را بگذرانید و در این میان تعدادی اشتباه را نیز مرتکب شوید تا تازه لم بازی دستتان بیاید و بتوانید با جوی استیک های PS4، پابجی بازی کنید.

نکات بازی پابجی

نکات بازی پابجی

در بازی پابجی آنقدر دکمه های عملکردی زیاد هستند که در جوی استیک های PS4 جا نمی شوند. به طور مثال دکمه مربع یک بار تفنگ ها را از زمین برمیدارد و یک بار دیگر خشاب عوض می کند.

نقاط قوت بازی پابجی

با وجود اینکه بازی پابجی از لحاظ ویژگی های ظاهری چندان حرفی برای گفتن ندارد، گیم پلی و اجرای آن بسیار عالی است. لابی آن بسیار عالی نمایش داده شده است و به راحتی می توان مسیر یابی کرد. اتصال به بازی بسیار سریع است و به زمان خاصی نیاز ندارد. حتی اگر زوی سرورهای EU نیز یازی کنید.

در طول بازی، چند لگ را نیز حس خواهید کرد، اما در حدی نیست که حوصله تان سر برود و بازی را کنار بگذارید. در بعضی نقاط نیز ممکن است تصاویری پوشش داده نشوند یا دوربین جا بماند، اما این هم نقص بزرگی نیست و می توانید با آن کنار بیایید.

مسابقه های پابجی نسبت به فورتنایت، سرعت کمتری دارند، بازی ها طولانی تر هستند اما از این لحاظ که زمانیکه کشته می شوید و باید منتظر بمانید تا دوباره بازی شروع شود، مقداری حوصله سر بر است. اما تعداد غرامت هایی که می توانید در بازی ببرید بسیار بالا و شگفت انگیز است. تعداد زیادی از تفنگ های مختلف، لباس و ابزار وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

می توان گفت تنوع زیاد بازی پابجی نقطه قوت اصلی این بازی است که در نسخه PS4 آن نیز صدق می کند.

بازی با دوستانتان بسیار ساده و اعتیاد آور است و اگر هم دوستانتان در دسارس نیستند، به راحتی می توانید با نسخه مولتی پلیر آن ساعت ها بازی کنید و لذت ببرید.

با همه این تفاسیر آیا واقعا انتظار یک سال و نیمه برای منتشر شدن نسخه کنسول پابجی، ارزش داشت؟

اگر طرفدار بازی های رویال بتل هستید، پاسخ این سوال مثبت است. تا زمانیکه گرافیک پابجی اذیتتان نمی کند، به شدت این بازی را توصیه می کنیم.

admin
admin
نارین گیمز

3 دیدگاه

 1. محمد گفت:

  ببخشید لطفا یک فیلمی بزارید که ما هم بازی کنیم من که عاشق پابجی ام ولی هیچ کسی برام نمیفرسته بهشون میگم میگه نمیدونم

 2. محمد گفت:

  لطفا زود جواب رو بهم بگین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *