بازی مرد عنکبوتی : گشت و گذاری لذت بخش در خیابان های نیویورک

بازگشت به خاطرات

اولین بار که نام بازی مرد عنکبوتی به گوشمان می خورد، نا خوداگاه به یاد همان فیلم معروف مرد عنکبوتی 1 می افتیم. همان فیلمی که تمام رویا های دوران کودکیمان را با آن گذراندیم و در خیابان های شهر، نقش مرد عنکوبتی شجاع را بازی می کردیم، ژست پرت کردن تار را برای دوستانمان می گرفتیم و با افتخار می گفتیم که من مرد عنکوتی هستم؛ می خواهم با تمام خلافکار های شهر مبارزه کنم تا همه مردم من را دوست داشته باشند و همیشه منتظر آمدن من باشند.

فیلم مرد عنکبوتی

فیلم مرد عنکبوتی

در گوشه کنارهای ذهنمان نیز همیشه دختری مانند مری جین را فرض می کردیم که مدام او را نجات می دهیم و در نهایت با او ازدواج می کنیم.

اگر در جایی هم عنکوتی را می دیدید، می گفتید ای کاش این عنکبوت مرا نیش بزند و فردا به مرد عنکبوتی تبدیل شوم.

اما هیچگاه این رویا به حقیقت نپیوست و هیچ عنکبوتی، نتوانست پسرکی را که عاشق مرد عنکبوتی بود و با رویای او زندگی می کرد؛ به قهرمان زندگیش برساند و تبدیل به قهرمان مردم کشورش شود.

زنده شدن تدریجی یک رویا

بازی مرد عنکبوتی

بازی مرد عنکبوتی

درست است که هیچگاه نتوانستیم به رویای دیرینه مان دست پیدا کنیم، اما به لطف پیشرفت تکنولوژی و کمپانی سونی نه تنها می توانیم به حس مرد عنکبوتی بودن دست پیدا کنیم؛ بلکه حتی می توانیم در خیابان های نیویورک خود را فرض کنیم، درحالیکه در میان آسمان خراش های بزرگ شهر در حال پرسه زدن هستیم و با تار های عنکبوتی شگفت انگیزمان پرواز می کنیم.

بله درست است! اولین و هیجان انگیز ترین نقطه قوت بازی مرد عنکبوتی این است که خیابان های شهر نیویورک با ریز ترین جزئیات و واقعیت پذیر ترین شکل ممکن شبیه سازی شده اند و یکی از لذت بخش ترین قسمت های این بازی این است که می توانید با نقش مرد عنکبوتی در فراز آسمان نیویورک پرواز کنید، تار بزنید و گهگداری نیز به سطح خیابان های شهر فرود بیاید و در وسط خیابان های نیویورک و منهتن قدم بزنید.

سناریو بازی مرد عنکبوتی

این بار بازی از همان ابتدا شروع نمی شود. یعنی یتر پارکر مدت هاست تبدیل به مرد عنکبوتی شده است، مرگ عمو بن را فراموش کرده است، با مری جین قطع رابطه کرده است و همه شهر و خلافکاران او را می شناسند.

تقریبا همه خلافکاران شهر را به زندان راهی کرده است و در حال زندگی عادی و کار در آزمایشگاه دکتر اختاپوس است و گاهی نیز به عمه می سر می زند.

میستر نگاتیو، شخصیت منفی بازی مرد عنکبوتی

میستر نگاتیو، شخصیت منفی بازی مرد عنکبوتی

داستان بازی از همان جا شروع می شود که شخصیت منفی به نام Mister negative و دستیارانش وارد شهر می شوند و قصد نابودی شهر و تمام مردم را دارند و اینجاست که مرد عنکبوتی وارد داستان می شود…

شاید بتوان گفت یکی از نقص های کوچک بازی مرد عنکبوتی این است که تا نیمه بازی، وارد داستان اصلی نمی شود و ممکن است مقداری خسته کننده به نظر برسد، اما به نظر من این نکته به خیابان گردی های منهتن با مرد عنکبوتی می ارز.

درگیری با دشمنان

در بازی مرد عنکبوتی به دو شکل می توانید با دشمنان مبارزه کنید.

اول اینکه مستقیم به دل دشمنان بزنید و با آن بجنگید؛ دوم اینکه به صورت مخفی به آن ها حمله کنید و تک تک دشمنان را از پا در بیاورید. البته در حالت دوم ممکن است بقیه دشمنان متوجه شوند و دیگر حالت مخفیانه خود را از دست بدهد. ممکن است مقداری به دردسر بیفتید اما به نظر من به هیجانش می ارزد که گهگداری نیز به طور مخفیانه حمله کنید.

درگیری با دشمنان در بازی مرد عنکبوتی

درگیری با دشمنان در بازی مرد عنکبوتی

اما در این قسمت می خوهیم به یکی از نقاط ضعف بازی مرد عنکبوتی اشاره کنیم.

حتما تا الان فهمیده اید که احتمالا این نقطه ضعف اساسی در قسمت درگیری با دشمنان وجود دارد. اگر اینطور فکر کرده اید….بله حق با شماست!

اولین مشکل این است که درگیری ها چندان چالش بر انگیز نیستند و خیلی راحت می توانید دشمنان را بکشید حتی در مواجه با غول ها نیز، اولا که تعداد خیلی کمی غول وجود دارد، دما در مبارزه با این غول ها نیز چندان به دردسر نمیفتید، حتی لازم نیست استراتژی خود را عوض کنید و کافیست با همان استراتژی که با دشمنان عادی می جنگید با این غول ها نیز بجنگید.

ایراد دوم بازی مرد عنکبوتی این است که پس از مدتی این دشمنان برایتان تکراری خواهد شد! یعنی تنوع چندانی در دشمنان احساس نخواهید کرد و پس از چندین ساعت بازی کردن دیگر خیلی مایل نیستید به جنگ با دشمنان بروید؛ چرا که واقعا هیچ اتفاق تازه ای را تجربه نخواهید کرد.

نتیجه گیری

به طور قطع می توان گفت که این نسخه از بازی مرد عنکبوتی، بهترین نسخه این بازی است که تا کنون ارائه شده است.

گرافیک فوق العاده این بازی به همراه سیستم تار زنی و گشت و گذار جذاب در خیابان های این شهر جذابیت این بازی را دو چندان کرده است.

هرچند بازی مرد عنکبوتی نیز نقاط ضعف خود را دارد اما همان نسخه ای است که ما را به رویا های کودکیمان می برد و به آرزوی دیرینه مان می رساند. به طور یقین طرفداران سرسخت مرد عنکبوتی، هیچ موقع از نقاط ضعف این بازی خسته نمی شوند و با هیجان تمام این بازی را دنبال می کنند.

اما به خاطر داشته باشید، چون سناریو بازی، چند سال پس از وقایع مرد عنکبوتی شدن پیتر پارکر شروع می شود، بت کسانیکه فیلم مرد عنکبوتی را ندیده اند؛ ممکن است مقداری گیج کننده باشد.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *