بازی God Of War ، مروری بر بهترین بازی سال

آیا تاکنون این اتفاق برایتان افتاده است که انتظار یک بازی را ماه ها داشته باشید اما وقتی که این بازی عرضه شد، کاملا مایوس شوید؟ و پیش خودتان بگویید که ای کاش این همه منتظر نمی ماندم!! احتمالا این حس برای خیلی از مخاطبان سایت دیجی بازی افتاده است.

اما یک سوال دیگر!

تاکنون تجربه این نکته را داشته اید که از عرضه یک بازی انتظار چندان بالایی را نداشته باشید، اما وقتی عرضه شد، کاملا سورپرایز شدید و ساعت ها روی آن بازی وقت بگذارید؟

احتمالا تعداد کمتری از مخاطبان ما با سناریو دوم رو به رو شده اند! مگر اینکه این اتفاق را با بازی God of War تجربه کرده باشند.

چند کلمه در وصف God Of War

علی رغم انتظار ها بازی God of War بسیار موفق عمل کرد و حدود یک سال پس از عرضه، به مرز 10 میلیون فروش رسید و لقب بهترین بازی سال را به خود اختصاص داد و همچنین نمره 95 از 100 را در رده بازی های کامپیوتری به خود اختصاص داد که واقعا نمره بی نظیری است.

اما این اتفاق چگونه رخ داد؟! همراه دیجی بازی باشید تا مروری هیجان انگیز، بر بهترین بازی سال یعنی بازی God of War داشته باشیم.

در مقالات قبل به معرفی بازی های فورتنایت و پابجی پرداختیم که هر کدام در سبک بازی های بتل رویال سرامد هستند. این بار می خواهیم به معرفی یک بازی بی نظیر دیگر بپردازیم…

نکته ای که همیشه یک بازی شاهکار و خارق العاده را از یک بازی خوب متمایز می کند، تاثیر پذیری است که روی مخاطب خود می گذارد. درست است، شاید این نکته معیار چندان صحیحی نباشد، اما هنگامیکه God of War بازی می کنید غرق در این بازی می شوید. چرا که هر اتفاقی در بازی، دلیل و منطق خود را دارد و وارد یک سناریو هیجانی و احساسی خواهید شد.

سناریو بازی God of War

آترئوس در بازی God of War

آترئوس در بازی God of War

کریتوس را که می شناسید؟! همان شخصیت اصلی قسمت های قبلی بازی God of War که همیشه خشم جلوی چشمانش را می گرقت و فقط به فکر کشتن و انتقام بود. اما در نسخه جدید، کریتوس حسابی تغییر کرده است! اولین سورپرایز! همانند یک فیلم سینمایی که در قسمت دوم آن شخصیت اصلی آن حسابی تغییر کرده است و اصلا شبیه قسمت اول آن نیست! چه حسی خواهید داشت؟ احتمالا پاسخ مثبتی نخواهید داشت!

اما در نسخه جدید God of War احتمالا کاملا پاسختان مثبت خواهد بود. کریتوس کاملا شخصیت تکامل یافته ای پیدا کرده است، که دیگر به دنبال خدایان و انتقام گیری از آنان نیست.

او در دنیای نورس به همراه همسر و پسرش به نام آترئوس زندگی می کند. اما در اتفاقی نامعلوم همسر او دیگر زنده نیست و به همراه آترئوس باید خواسته عجیب و غریب همسرش را انجام دهد و خاکسترش را به قله ای در سرزمین نورس ببرد!

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، هر اتفاقی در بازی God of War فلسفه و منطقی دارد و دلیل بالا بردن خاکستر همسر کریتوس تا قله کوه نیز همین گونه است و احتمالا هنگامیکه به بالای قله رسیدید، باز هم سورپرایز خواهید شد.

معما های داخل بازی

کم کم  که در بازی جلو می روید، معما هایی را نیز باید حل کنید. با حل کردن این معما ها ممکن است برنده صندوق های ارزشمندی شوید که هرکدام آیتم های جذابی را در خود دارند.

حل کردن برخی از معما ها هم به کمک آترئوس ( پسر کریتوس) می آیند و باعث می شود که در بازی بهتر پیش بروید.

برخی دیگر از معما ها نیز لازمه داستان بازی هستند که اگر آن ها را حل نکنید، حتی ممکن است به قیمت جانتان تمام شود.

در کل، برخی از گیمر ها با حل کردن این معماها موافق هستند و معتقدند که بر جذابیت بازی می افزاید، اما برخی نیز که رابطه چندان خوبی با معماهای فکری ندارند، فقط منتظر آن هستند که این مراحل را سریعا رد کنند.

اما من خودم به شخصه با وجود این معماها موافق هستم و به نظرم این بازی را از یکنواختی در می آورد.

آترئوس پسر کریتوس

آترئوس پسر کریتوس

آترئوس پسر کریتوس

آترئوس نیز یکی از شخصیت های اصلی و راز آلود بازی است! همین نکته بس که بدانید بدون حضور آترئوس داستان بازی جریان پیدا نمی کند. او یک شخصیت کلیدی بازی است که در مواقع زیادی به کمک پدر خود می آید.

درست است که در ابتدا شخصیتی ضعیف است و به سختی می تواند بر دشمنان غلیه کند؛ اما هرچه که از بازی می گذرد، این شخصیت شجاع تر و پخته تر می شود و بیشتر به کمک پدر خود می آید. در بعضی مواقع با گیج کردن یا نیمه جان کردن دشمنان، باعث می شود تا کریتوس سریع تر ان ها را از پا در بیاورد.

منتظر سورپرایز آترئوس در طول بازی باشید!

نبرد ها در بازی God of War

اگر قسمت های قبلی بازی God of War را بازی کرده باشید، متوجه خواهید شد که در این قسمت از بازی با خدایان بسیار کمتری به نبرد خواهید پرداخت، آنچنان کم که ممکن است سورپرایز شوید.

اما در عوض تعداد دشمنان ریز این بازی بیشتر شده است و هر کدام از این ها نیز در نوع خود تنوع دارند و حتی ممکن است رنگ و ظاهرشان نیز تغییر کند، اما عموما نوع مبارزه و کشتنشان شبیه به هم است.

از دیگر تغییرات این بازی نسبت به قسمت های گذشته، می توان به تغییر سلاح کریتوس اشاره کرد. در قسمت های قبلی کریتوس از شمشیر استفاده می کرد، اما در این قسمت از یک تبر شگفت انگیز و سهمگین به نام لوایتن استفاده می کند.

جذابیت استفاده از این تبر به حدی است که این تبر سهمگین را به طرف دشمن پرتاب می کند و دوباره آن را احضار می کند و حتی می تواند تبر خود را با عنصر یخ تلفیق کند.

 

 

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *