بازی فورتنایت برای PS4 : تحلیل و بررسی

بازی فورتنایت برای اولین بار در سال 2011 و در حشنواره بازی های ویدیویی رو نمایی و برای گیمر ها منتشر شد. بازی فورتنایت به عنوان انقلابی در بازی های نقش آفرینی (RPG) یاد می شود.

فورتنایت یک بازی در سبک بقا و بتل رویال است و برای اولین بار در سال 2016 برای همگان منتشر شد و به یکی از موفق ترین بازی های بتل رویال تبدیل شد.

بازی فورتنایت در دو بخش رایگان و قابل خرید در دسترس است و برای اکثر پلتفورم ها موجود است. نسخه پولی فورتنایت با قیمت 39.99 دلار موجود است و در پلی استیشن استور، استیم و باکس لایو به فروش می رسد.

این بازی در سال 2017 در بین 50 بازی برتر سال و در رتبه 32 قرار گرفت و یک سال بعد، در یک پیشرفت قابل توجه، به پر طرفدار ترین بازی سال 2018 تبدیل شد.

داستان بازی فورتنایت

فرود آمدن بازیکنان در بازی فورتنایت

فرود آمدن بازیکنان در بازی فورتنایت

در ابتدای بازی 100 بازیکن به وسیله یک اتوبوس آبی که توسط یک بالن به پرواز درامده است، بر روی زمین فرود می آیند. در ابتدا در بخش امن جزیره قرار دارید اما این قسمت امن، کم کم کوچک می شود و هم باید از خود محافظت کنید و هم با دیگر بازیکنان مبارزه کنید. در نهایت کسی برنده می شود که بتواند تا آخر بازی زنده بماند و تنها یک نفر می تواند زنده بماند!

در ابتدا تنها یک نقشه و یک کلنگ دارید که با استفاده از کلنگ باید به جمع آوری آهن و چوب بپردازید و با استفاده از آن ها برای خود سرپناه بسازید، تا از خطرات محیطی و دشمنان در امان باشید.

در این بازی باید تا می توانید سریع باشید و عکس العمل های خوبی را از خود نشان دهید و به اندازه کافی با بازی های سبک بتل رویال آشنا باشید تا بتوانید موفق عمل کنید.

نکات بازی فورتنایت

فرود در محل مناسب

اگر در این بازی مبتدی هستید، سعی کنید جزو نفرات آخری باشید که فرود می آیید و در مناطقی فرود بیایید که خلوت تر است و درگیری کمتری وجود دارد.

سعی کنید در ساختمان های کوچک و متروکه فرود بیایید و تا می توانید از ساختمان های بزرگ و آن هایی که در مرکز شهر قرار دارند، دور شوید.

استفاده مناسب از ابزار و اسلحه ها

استفاده مناسب از تجهیزات

استفاده مناسب از تجهیزات

در ابتدا که فرود می آیید تنها یک کلنگ دارید و باید خودتان به دنبال سلاح و ابزار های مختلف باشید. اما بهترین راه این است که در ابتدا به وسیله کلنگ، به تخریب خانه ها، درختان، دیوارها و هر چیز دیگری بپردازید که بتوانید به وسیله بقایای آن ها، برای خود سرپناه بسازید تا از تهدید دشمنان در امان بمانید.

از این کلنگ برای کشتن سایر دشمنان نیز می توانید استفاده کنید، اما تنها زمانی به کار می آید که طرف مقابل نیز کلنگ داشته باشد، اگر هر چیزی به جز کلنگ داشته باشد، نمی توانید با آن مقابله کنید و کشته خواهید شد.

استفاده صحیح از نقشه

هر بازیکن هنگام فرود یک دایره می بیند که منطقه امن او است. این منطقه امن به مرور زمان کوچک می شود و در نهایت بازیکنان مجبور می شوند با همدیگر درگیر شوند. حتی الامکان سعی کنید از نقطه امن خود خارج نشوید.

استفاده صحیح از سلاح ها و ابزارها

در ابتدای بازی یک کوله خواهید داشت، این کوله ظرفیت 5 اسلحه را خواهد داشت. تا می توانید از نهایت ظرفیت کوله برای جمع آوری اسلحه استفاده کنید. اکثر اسلحه ها را می توانید در ساختمان های قدیمی پیدا کنید. اسلحه هایی که می توانید در بازی فورتنایت استفاده کنید، شامل موارد زیر است:

  • تیر و کمان
  • موشک انداز و نارنجک انداز
  • شات گان
  • تفنگ ساچمه ای
  • ساب ماشین گان
  • بوگی بمب
  • سلاح های دستی
  • انواع نارنجک

توجه به صداهای اطراف و رعایت سکوت

در ابتدای بازی که هنوز ناحیه امنتان کوچک نشده است، صدای سنگر سازی و تخریب به کسی نخواهد رسید؛ اما به تدریج و با کوجک شدن ناحیه امن صدای تخریب و سنگر بازی به گوش می رسد و به وسیله آن می توان مناطق بازیکنان را شناسایی کرد و توجه دشمنان را به خود جلب کرد.

حرکت در فضای بسته

تا می توانید در فضاهای باز حرکت نکنید. چرا که هر لحظه ممکن است مورد هدف دشمنان قرار بگیرید. حرکت در میان درختان و خرابه ها عاقلانه تر به نظر می رسد و بهتر می توانید در مواقع حمله پناه بگیرید.

تخریب پناهگاه و پناه گرفتن

پناهگاه های فورتنایت

پناهگاه های فورتنایت

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در بازی فورتنایت می توانید با تخریب ماشین ها و خانه ها، برای خود منابع جمع کنید و با استفاده از آن ها سرپناه بسازید. اما سایر بازیکنان نیز می توانید سرپناه های شما را خراب کنید، پس سعی کنید منطقه اطراف خود را به خوبی بشناسید و در مواقع لزوم به سایر پناهگاه های دیگر بروید.

استفاده از سیستم Replay

با استفاده از این سیستم می توانید نحوه بازی خود را ببینید. این سیستم زمانی حائز اهمیت می شود که می توانید به وسیله آن چگونگی مرگ خود را ببینید و در بازی های بعدی، تاکتیک خود را اصلاح کنید، تا دوباره گرفتار اشتباهات قبلی نشوید.

 

 

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *