فیفا یا پی اس ؟ کدامیک بهتر است؟

هر سال کمپانی های EX و Konami رقابت یزرگی بر سر دو بازی فیفا و پس اس دارند و وارد جنگ بزرگی باهم می شوند که لقب بهترین بازی فوتبالی سال را از آن خود کنند و پاسخ سوال ” فیفا یا پی اس؟ کدامیک بهتر است” را به خود اختصاص دهند و هر سال این داستان دوباره تکرار می شود:

فیفا لایسنس دارد، اما پی اس گیم پلی بهتری  دارد.

درحالیکه هر دوی این بازی ها در سبک خود بهترین هستند و هرکدام طرفداران دو آتیشه خود را دارند، اما در نهایت بهتر است که یکی را انتخاب کنیم و در آن حرفه ای بشویم. در اینجا سوال اصلی این است که فیفا یا پی اس؟ کدامیک بهتر است؟ در این مقاله سعی می کنیم به این سوال پاسخ بدهیم؛ هرچند که در انتها تصمیم گیری با خودتان است و این امر کاملا سلیقه ای است.

قیمت

بحث قیمت در ایران آنچنان معنا ندارد، چرا که تقریبا هیچکس در ایران کپی رایت را رعایت نمی کند و از نسخه های قفل شکسته این بازی ها استفاده می کنند.

اما در هر صورت، فیفا 19 برای PS4، ایکس باکس و PC موجود است و قیمت آن در انگلستان 49.99 پوند و در آمریکا 59.99 دلار است.

قیمت پی اس 2019 برای همین کنسول ها 54.99 پوند و 59.99 دلار است. برای اطلاعات بیشتر، می توانید به سایت آمازون مراجعه کنید.

 

 

آموزش و ترفندهای فیفا 19 و 20

گیم پلی

در نگاه اول، فیفا سخت تر به نظر می رسد، اما تفاوتی که پی اس دارد، این است که به مرور زمان و تمرین بیشتر، مهارت های خود را می توانید ارتقا داده و حرفه ای تر شوید. این هم به این دلیل است که در فیفا باید دکمه های بیشتری را نسبت به پی اس یاد بگیرید.

هرچند یاد گرفتن همه دکمه های بازی در فیفا، به این معنی نیست که برای برنده شدن در بازی های سخت حتما به یادگیری تمام تکنیک ها نیاز دارید، اما یاد گرفتن این نکات برای لذت بیشتر از بازی و تنوع در آن، پیشنهاد می شود.

اگر از کاربرهای ایرانی در مورد پی اس یا فیفا بپرسید، احتمالا بگویند که پی اس سرعتی تر و راحت تر است و با پی اس بیشتر از بازی می توان لذت برد و آن فشار فکری که فیفا دارد، پی اس ندارد. اما از طرف دیگر فیفا طبیعی تر است. اما سبک پی اس به گیم نزدیک تر است و آن حس فان را بیشتر القا می کند.

سبک گیم پلی فیفا بیشتر دفاعی اما پی اس بیشتر بر مبنای حمله است. باز هم این نکته کاملا سلیقه ای است که کدام سبک را ترجیح می دهید.

یک نکته مهم

البته به قول ضرب المثل معروف و قدیمی ایرانی ” گر می خواهی رسوا نشوی؛ همرنگ جماعت شو” ، هرچقدر اطرافیانتان پی اس یا فیفا باز تر باشند، در نهایت مجبور می شوید که شما هم مانند آن ها عمل کنید، چرا که برای دو نفری بازی کردن، به یک هم تیمی نیاز دارید.

یکی از مزیت های که امسال فیفا را نسبت به پی اس جلو انداخت، این است هنگامیکه پاس را دریافت می کنید، سایر هم تیمی ها نسبت به قبل، بیشتر شما را همراهی می کنند و راحت تر می شود از تاکتیک های مختلف مانند پاس های عمقی و پاس های سریع استفاده کرد.

در هرصورت هر دو این بازی ها، طرفداران دو آتیشه خود را دارند و هرکدام دلایل قانع کننده ای برای خود دارند.

گرافیک

تفاوت چهره ها در فیفا و پی اس

تفاوت چهره ها در فیفا و پی اس

در پی اس 2019 تفاوت بزرگی بین بازیکنانی که لایسنس دارند با بازیکنانی که لایسنس ندارند، وجود ندارد. مثلا تفاوت مسی و کوتینیو و سایر کسانی که لایسنس ندارند. همچنین این تفاوت در ورزشگاه ها نیز دیده می شود. مثلا نیوکمپ جزئیات بیشتری نسبت به سایر ورزشگاه ها دارد و طبیعی تر است. در بعضی از تیم ها نیز، چهره بازیکنان بیشتر به صورت کلی طراحی شده است و این درحالی است که اگر این تیم ها در مقابل بارسلونایی قرار گیرند که چهره همه بازیکنان آن اسکن شده است، تفاوت آن فاحش تر به نظر می رسد.

گرافیک فیفا یا پی اس ؟

گرافیک فیفا یا پی اس ؟

در فیفا 19، به جزئیات، توجه بیشتری شده است. تماشاگران با دقت بیشتری طراحی شده اند و حرکاتی مانند تکان دادن پرچم ها را دارند. چهره بازیکنان، با تمام جزئیات طراحی شده است و آن حالت کلی پی اس ر ا ندارند و نورپردازی های جهره نیز، بهبود یافته است.

در رابطه با رابط کاربری و منو بازی، مانند سال های گذشته، پی اس بسیار ضعیف است و هیچ تغییری را نداده است!

نتیجه گیری

هم فیفا و هم پی اس، هر سال بیشتر به واقعی بودن پیش می روند و نسبت به نسخه های قبلی خود، بیشتر پیشرفت می کنند. فیفا گیم پلی جذاب تری نسبت به پی اس دارد و بیشتر به جزئیات بازیکنان توجه کرده است و اکثر لایسنس ها را نیز دارد. چه ورزشگاه و چه بازیکنان. همین نکات باعث شده است که به یکی از کامل ترین و جذاب ترین بازی های ورزشی چند سال اخیر شود.

فیفا بهتر از پی اس!

فیفا بهتر از پی اس!

متاسفانه، پی اس فقط برای چند تیم محدود لایسنس دارد که همین نکته باعث نقطه ضعف اصلی پی اس شده است. همچین منو جالبی نیز ندارد و فیفا به اصلاح فنی ها، کاربر پسند تر است. همچنین فیفا، در بازی آنلاین بیشتر مخاطب دارد و در بازی های تک نفره نیز، آپشن های بیشتر نسبت پی اس دارد. همچنین در قسمت چند نفره نیز، امکانات بیشتری را فراهم آورده است.

 

برنده سوال فیفا یا پی اس از نظر دیجی بازی: 100% فیفا

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *