بررسی بازی Red Dead Redemption 2

آخرین شاهکار راک استار، بازی Red Dead Redemption 2 یکی از بهترین های ژانر جهان باز (open world) است. شاید تا حدودی بتوان گفت که این اثر تحسین برانگیز خیلی شبیه GTA V است، ولی در فضای غرب وحشی و با مقیاس جهانی بسیار بزرگتر،که شما را مجذوب خود می کند. تحلیل و بررسی بازی Red Dead Redemption 2 را در دیجی بازی بخوانید.
در Red Dead Redemption 2 همه چیز از گرافیک خارق العاده بازی گرفته تا گیم‌پلی، داستان و حتی موسیقی عالی کار شده است. همه این عوامل آنقدر زیبا و بی نقص در کنار هم قرار گرفته اند که نبود یا ضعف کوچکی در یکی از آنها ضربه بسیار بزرگی به بازی میزند.
داستان بازی از جایی شروع می شود که گروه داچ بعد از یک سرقت ناموفق مجبور به فرار به کوهستانی سرد و پوشیده از برف شده اند که این شروع من را به یاد بازی GTA V انداخت و به نوعی پیوستگی و هماهنگی شاهکارهای راک استار از داستان گرفته تا گیم پلی را نشان میدهد.

شخصیت پردازی ها به طرز شگفت انگیزی کار شده اند و به عنوان نمونه شخصیت dutch van der linde که شماره قبلی بازی یک شخصیت خشن و دیوانه شبیه Trevor Philips در GTA V که فقط کشت و کشتار او را راضی می کرد، در این شماره به شکل دیگری به تصویر کشیده شده است. می شود گفت یکی از نقاط قوت بازی به شمار می آید. داچ در این نسخه ایدئولوژی و فلسفه های جالبی دارد و در تمام قسمت های بازی این شخصیت پردازی فوق العاده را  می بینیم. درباره مایکا می شود گفت نچسب ترین شخصیت گروه است تا هوسه منطقی ترین شخصیت به حساب بیاید. هر کدام شخصیت منحصر به فرد و خاص خود را دارند. البته مهمترین شخصیت و کاراکتر اصلی بازی آرتور مورگان است که شخصیتی خاکستری (نه خوب نه بد) دارد. در واقع آرتور مورگان نه یک قهرمان همه فن حریف و نه یک دزد است و من را بیشتر یاد فرانکلین کلینتون جی تی ای وی می اندازد، به طوری که یک جا برای چند دلار یک کشاورز فلک زده را زیر مشت و لگد می گیرد و جای دیگر برای آرام کردن مادری نگران فرزندش را به ماهیگیری می برد! ولی در نهایت اینکه آرتور مورگان به یک قهرمان تبدیل شود یا یک آدم کش بی رحم، کاملا به شما بستگی دارد. در انتها زمانی که بازی را تمام کردید تصمیم راک استار در خصوص جایگزینی آرتور مورگان به جان مارستون را درک خواهید کرد.

یکی از نگرانی هایی که من داشتم در خصوص داستان بازی بود. چون با یک پیش درآمد روبرو بودیم و تقریبا همه کسانی که با Red Dead Redemption آشنا بودند انتهای بازی را می دانستند، ولی راک استار به خوبی داستان را با جزئیات پیش برد.
پیشنهاد می کنم، مثل خیلی از بازی های اوپن ورد، در این بازی هم از بین دیالوگ های کاراکترها و تریلرهای سینمایی، در مورد گذشته و حال گروه داچ و سایر کاراکترها اطلاعات خوبی به دست بیاورید (البته اگر زبان انگلیسی شما خوب باشه)، قطعا اگر به دیالوگ ها اهمیتی ندهید یا متوجه آنها نشوید بعد از یک مدتی احساس می کنید که ماموریت ها و گیم پلی تکراری شده است. ولی اگر به روایت داستان توجه کنید، مطمئن باش که از دیالوگ ها و تریلرها لذت می برید و برای شما معنا و مفهوم پیدا می کند.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *