بررسی بازی فیفا 20 ؛ امیدوار کننده یا افتضاح؟

پر از لحظاتی که دوستش خواهید داشت اما تا نسل بعدی منتظر تحولی اساسی نباشید. شبیه به فوتبال واقعی بازی فیفا 20 از بسیاری جهات بازی‌ای با دو نیمه است. در حالیکه هر سال پس از سال دیگر EA به دنبال شکوفایی پکیج کلی خود با اضافه کردن حالت‌های جدید مثل تیم پنج نفره در ولتا است برای بسیاری انتخاب فیفا به دلیل وجود تیم اولتیمیت آن است. در نتیجه بررسی ما از بازی فیفا 20 به دو بخش تقسیم شده است. نخست من نقاط قوت و ضعف این بازی را بررسی می‌کنم و سپس به سراغ حالت های مختلف بازی خواهم رفت.

برای اینکه از بازی لذت بیشتری ببرید می توانید از آموزش کامل دیجی بازی که برای گرد آوری شده است از طریق لینک زیر استفاده کنید.

آموزش حرفه ای فیفا 20

نقاط قوت

  • بدگویی های اولیه در مورد حالت ولتا بی اساس است و بازی پنج نفری آن کاملا سرگرم کننده است
  • ترفندهای ظریف برای Ultimate Team در خدمت هواداران دیرینه و تازه واردهاست
  • غنای تیم ها و کیت ها با اضافه شدن لیگ رومانی افزایش داشته است

نقاط ضعف

  • خداحافظی با یوونتوس و سلام به پیمنتو کالچیو! مسئله‌ی یک تیم است اما کوچک نیست
  • از دید eSport گیم پلی بازی همچنان کاملا وابسته به پلیر نیست

 

در باغ های بهشت در بررسی بازی فیفا 20

استودیو به شکایت هایی که از بازی شده به خوبی رسیدگی کرده است. تیم های فیفا 20 Ultimate سازماندهی تازه ای داشته اند که با عنوان فصول مختلف مشخص شده است در حالیکه هر فعالیتی که شما کامل می‌کنید XP خود را افزایش داده و به سوی پاداش‌های بیشتر می‌روید. این پاداش‌ها به خوبی بین بازیکن‌های جدید و ستاره‌ها توزیع شده است.

تغییرات بی‌شمار دیگری نیز در بررسی بازی فیفا 20 مشخص شدند گرچه شاید بیشتر از اینکه نوآوری باشند تنها ظاهری جدید دارند. Squad Battle آفلاین که شما در طول هفته بازی‌های انجام می‌دهید تا در آخر دوشنبه بتوانید پاداش‌هایی بگیرید با حق رفرش کردن تیم های مقابل به روز شده است و دیگر مجبور نیستید مثل پیش آن را ادامه دهید. صفحه‌ی مربوط به ترکیب تیم کاملا تغییر کرده و مجددا طراحی شده است و تغغیر بازیکنان از داخل تیم خود یا از پنجره نقل و انتقالات بسیار ساده‌تر رخ می‌دهد.

گیم پلی بازی فیفا 20

همه چیز از دیدگاهی کلی تر

از دیدگاهی سنتی قضاوت در مورد گیم پلی بسیار دشوار است چرا که 90 درصد پلیرهای فیفا از جمله خودم معتقدند بازی‌شان بهتر از آن چیزیست که واقعا هستند. به نظر من گیم پلی آن خیلی بد نیست بلکه برعکس خوب هم هست گرچه بی نقص هم نیست و برخی موارد نا امید کننده هم نسبت به فیفا 19 به چشم می‌خورد.

حالت ولتا بازی فیفا 20

البته خوشبختانه با وجود اضافه شدن ولتا به بازی به بازی اصلی هم کمک کرده است و با کنترل بیشتری روی بازیکنان وجود دارد و بازیکن‌ها می‌توانند از زوایه‌های تنگ‌تر بهتری به توپ ضربه بزنند. همینطور حالت تهاجمی‌تری از بازیکنان هجومی هنگام فرار برای توپ‌های عمقی می‌بینیم که این مسئله در سال قبل ضعفی بزرگ به نظر می‌آمد.

 

حالت ولتا در فیفا 20

با بررسی بازی فیفا 20 و حالت ولتا به این می‌رسیم که برخلاف حالت Ultimate که پلیرها را به دو دسته تقسیم می‌کند در حالت Ultimate پلیرها می‌توانند به خوبی و خوشی در کنار هم بازی کنند. برای همه کسانی که از بازی های سالنی فیفا 97 یا فیا استریت لذت برده اند قطعا ولتا نیز راضی کننده خواهد بود.

تیم ها با حداکثر تعداد شش نفر روبروی هم قرار می‌گیرند که در محل‌های بازی در سراسر دنیا بامهارت‌های خاص و گل‌ها زیبا هنرنمایی خواهند کرد. تمام بازیکنان و تیم‌ها برای این حالت در دسترس خواهند بود و بهترین بخش این است که ولتا تاکید بازی اصلی بر سرعت را ندارد.

 

بازیکنان در حالت ولتا فیفا 20خوشبختانه برای نخستین بار طی سال‌ها Career Mode می‌توان گفت قیمت بازی را توجیه پذیر می‌کند. البته همچنان بر اساس فیفا 19 قرار دارد و تا ظهور نسل بعدی کنسول‌ها همینطور خواهد ماند اما پیاده سازی درس‌هایی که از این سال ها گرفته ممکن است بالاخره آن را دلپذیرتر کند.

حالت career mode بازی فیفا 20

با این حال آنچه در بررسی بازی فیفا 20 مشخص است این است که از بازی با آن لذت خواهید برد. البته تحول اساسی و ورود آن به رده بازی‌های پنج ستاره باید منتظر نسل بعدی باشد. اما در نهایت این بازی که خیلی ها آن را دوست ندارد لحظاتی برای شما خلق خواهد کرد که از آن لذت ببرید یا حتی عاشق آن باشید.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *