The last of us part 2 ؛ تاریخ عرضه، داستان، کاراکترها و …

پس از اعلام اولیه بازی The last of us part 2 ، شرکت سونی تا چند سالی درباره دنباله ی مورد انتظار این بازی کاملا سکوت کرده است. هر دو شرکت Sony و Naughty Dog از زمان اعلام اولیه این بازی، هیچ اطلاعاتی را منتشر نکردند در انتظار زمان مناسب بودند تا جزئیات بیشتری درباره داستان و گیم پلی بازی در اختیار ما قرار دهند. با این حال، در ماه های اخیر، ما خبرهای بیشتری درباره گیم پلی بازی و همچنین اطلاعات بیشتری درباره داستان آن شنیده ایم. با اینکه اخیرا، عرضه بازی از ماه فوریه به ماه مِی 2020 (از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد 99) به تعویق افتاد، اما از هیجان انتظار آن کم نشده است.

اگر چه ما تریلر گیم پلی The last of us part 2 را دیده ایم-که به نظر فوق العاده امیدوار کننده و جذاب است- هنوز اطلاعات زیادی درباره این بازی که ادامه‌ی یکی از تحسین برانگیز ترین بازی های پلی استیشن است در دست نداریم. سر نخ های داستانی، درباره الیEllie (شخصیت اصلی داستان) که بزرگتر شده است و ناپدری او ،جوئل Joel،که بسیار رمزآلود بوده است و همچنین انسان های هیولا نمای زامبی گونه ی مبتلا به عفونت قارچی شکل ،که از دنیای بازی سازی Naughty Dog بر می آید، در بازی وجود دارند. می‌دانیم که بازی The last of us part 2 قرار است مثل قسمت اول آن خشن، ترسناک و پر از لحظات احساسی باشد.

همانطور که مشتاقانه منتظر نسخه The last of us part 2 هستید، موارد زیر را بخوانید تا از هر آنچه که فعلا درباره آن میدانیم، مطلع شوید، از جمله کاراکتر هایی که می توان انتظار دیدن آن ها را داشت، اینکه جوئل Joel کجاست، مبارزات در بازی چگونه کار می کنند و اطلاعات بیشتر. مطمئناً اخبار بیشتری منتشر خواهند شد، پس در ماه های آینده که اطلاعات خود را بروز می کنیم حتما به ما سر بزنید.

تریلر بازی The Last of Us Part 2

کنسول های نسل بعد سونی و مایکروسافت: PS۵ Vs. Scarlett

۲۰ بازی ترسناک برتر تاریخ

تاریخ عرضه

Last of us 2 در ابتدا تایید شده بود که در تاریخ 21 فوریه 2020 عرضه شود اما وقتی که تا تاریخ 29 می 2020 به تعویق افتاد، کمی شوکه کننده بود، مخصوصا این که در ماه قبل تاریخ عرضه آن با قطعیت اعلام شده بود. به گفته نیل دراکمن Neil Druckmann ، کارگردان و نویسنده بازی: “در طی چند هفته گذشته که در حال بستن پرونده بخش هایی از بازی بودیم، متوجه این موضوع شدیم که ما وقت کافی برای رساندن سطح بازی به کیفیت مورد نظر Naughty Dog نداریم. در این مرحله دو راه داشتیم یا بر سر قسمت هایی که باید در بازی باشند یا حذف شوند به توافق برسیم یا اینکه زمان بیشتری بخریم. ما راه دوم را انتخاب کردیم تا بتوانیم همه چیز را با کیفیتی که می خواهیم به پایان برسانیم و استرس کمتری به تیم وارد کنیم.”

الی در The last of us part 2

شما در نقش Ellie بازی می‌کنید

در last of us شما در ابتدا در نقش جوئل Joel بازی می کردید که بعد از آن در نقش Ellie (که دوباره توسط Ashley Johnson صدا گذاری شده است) به ادامه بازی خواهید پرداخت و به نظر می رسد که اکثر داستان بازی حول کاراکتر Ellie بچرخد. در تریلر منتشر شده در سال 2016، Ellie  که چند سال بزرگ تر شده است را در حال نواختن گیتار و آواز خواندن در میان جسد های تازه می بینیم که در آخر آن قسم می خورد که همه را به قتل می رساند.(Kill every last one). این که منظور او چه کسانی است مشخص نیست اما می‌توان اینطور تصور کرد که منظور او یکی از بزرگترین گروه های بازمانده ای است که هنوز در جهان خراب کاری می کنند. که در یکی از تریلر های قبلی نمایش داده شد.

با توجه به تریلری که از گیم پلی بازی دیدیم، Ellie به قتل های بی رحمانه ای که برگرفته از خشم او هستند می پردازد.می توان اینطور تصور کرد که The last of us part 2 مانند نسخه قبلی خود صحنه‌های ناخوشایندی دارد. چیزی که Naughty Dog می گوید کاملا عمدی است. نویسنده و کارگردان، نیل دراکمن Neil Druckmann ، تایید کرد که Ellie یک همراه NPC (کاراکتری که پلیر روی آن کنترلی ندارد) در بازی خواهد داشت، اگر چه وی مشخص نکرد که چه کسی یا در چه زمینه ای از بازی.

وی گفت: ” Ellie در last of us یک NPC بود اما در داستان این بازی، Ellie شخصیت اصلی داستان را دارد، بنابراین پلیر، کارکتر Ellie را کنترل می کند” وی افزود : ” با توجه به بازی ای که در گذشته ساخته ایم، می‌توان گفت که تعدادی NPC شما را در داستان بازی همراهی می کنند حتی اگر ما آن را در نسخه نمایشی نشان ندهیم.” با توجه به تریلر جدید اگر شما چیزی را از دست بدهید، حدس می زنیم که ادامه داستان با یک فهرست چرخشی از شخصیت های مختلف همراه خواهد بود.

جوئل در The last of us part 2

داستان، تنظیمات، و کاراکترهای دیگر

مانند نسخه اول، The last of us part 2 در دنیای پسا آخرالزمانی قرار دارد که در آن شما باید با انسانها و موجودات شبیه به زامبی آلوده با قارچ Crodyceps مبارزه کنید. داستان این بازی در مدت زمانی پس از بازی اول اتفاق می افتد؛ Ellie الان 19 سال دارد و به گفته نیل دراکمن Neil Druckmann : ” Ellie جلوه‌ای از صلح و عادی بودن است.” [میدانیم که این طور نیست!] که دنبال کننده ی حوادث وحشت آور قسمت قبلی بازی خواهد بود. همچنین میدانیم که قسمت های بزرگی از بازی در سیاتل (نه در ویائومینگ، جایی که Joel و Ellie در پایان بازی قبلی به آنجا رفتند) اتفاق می افتد و اینکه تصویر کلی بازی بر روی نفرت است (در حالی که تصویر کلی نسخه اول با موضوع عشق بود).

یک داستان رمزآلود اما جالب در طول PSX 2017 اتفاق افتاد. Druckmann به نقل از Halley Gross (نویسنده سریال West world) گفت: ” پس از روز اول، Halley به خانه می رود و به شوهرش می گوید: فکر کنم کسی را باردار کردم!! ” بعد ها متوجه منظور وی در The last of us part 2  می شوید.

تریلر منتشر شده از EA 2018 دو شخصیت دیگر را معرفی کرد: Dina ، با نقش آفرینی Shannon Woodward بازیگر سریال West World ،، که Ellie را می بوسد، و Jesse که به نظر می رسد دوست پسر سابق Dina باشد. به نظر می آید که  Ellie و Joel هر دو با گشت زنی های خارج از محدوده برای پایگاه کار می کنند که این می تواند نشانگر نقش Ellie ، همراهانی که دارد، و این که نحوه زندگی او از وقتی که با Joel هم سفر بوده چگونه تغییر کرده است.

یکی دیگر از شخصیت های قابل توجه در ادامه بازی، Tommy ، برادر Joel است که در بازی اول ظاهر شد. به نظر می رسد او نگران عطش Ellie برای انتقام جویی است و درباره اینکه سعی دارد به تنهایی از پس چنین کاری بر آید، به Ellie هشدار می دهد.

پس Joel کجاست؟

بنابر آنچه در تریلر The last of us part 2 دیدیم، به نظر می رسد Joel مدت زمان زیادی غایب بوده است. با این که او در تریلر ظاهر شد، ولی در هیچ یک از تریلر های بعدی یا نسخه دموی گیم پلی ای که در E3 2018 دیدیم، حضور نداشت. اگرچه او با چهره ای کاملا مسن و موهای خاکستری رنگ در تریلر ظاهر شد.

Troy Baker ،بازیگر، در حال اصلاح نقش خود است و به نظر می رسد که به Ellie ملحق خواهد شد تا در ماموریت او برای انتقام جویی به و کمک کند. وقتی که از Druckmann سوال شد که «آیا Joel می میرد؟» وی جواب داد که: “در The last of us part 2 هیچ کس در امان نیست. حتی Joel و Ellie”

مبارزه در The last of us part 2

نحوه مبارزات و گیم پلی جدید

اگرچه نحوه مبارزات در The last of us part 2 شبیه به نسخه اولیه است، اما تغییرات بسیار زیادی کرده است. از آنچه ما در E3 2018 دیدیم، به نظر می رسد که سبک مبارزات بسیار سینماتیک هستند، به گونه ای که انگار قسمت هایی از بازی را فیلم برداری کرده اند، اما Naughty Dog می گویید که این گونه نیست. دستیاران کارگردان Anthony Newman و Kurt Margenau در مصاحبه ای با GameSpot تایید کردند که داج(جاخالی)های پویا، انیمیشن های بازیابی توان (Healing) و موارد دیگر، در طول مبارزه تحت کنترل شما (پلیر) هستند.

Ellie می تواند زیر ماشین ها دراز بکشد یا بخزد، و روشی که او نسبت به حملات جای خالی می دهد، بسته به اسلحله استفاده شده، زاویه حمله و فاکتور های دیگر می تواند متفاوت باشد. همچنین مکانیسمی جدید، مخصوص دشمنان کماندار وجود دارد؛ هنگامی که تیری در بدن Ellie فرو رفته باشد، این باعث بوجود آمدن وضعیتی می شود که نشانه گیری و دیگر توانایی های مبارزه را مختل می کند. شما باید در این میان، زمان و مکان مناسبی پیدا کنید تا تیر را از بدن خود بیرون بکشید تا اثر آن از بین برود.

مود یا توانایی گوش کردن از نسخه اول بازی، در این بازی نیز به کار برده شده است، اگر چه کارگردانان دستیار هیچ صحبت خاصی درباره این که این توانایی چگونه تغییر کرده است نکرده اند. مهم ترین چیز درباره مبارزات این است که نحوه مبارزات رابطه نزدیکی با  دید Ellie نسبت به فضای مبارزه (اینکه چند نفر به دنبال او هستند، یا چند نفر مکان او را شناسایی کرده اند) و اینکه Ellie به چه کسی تبدیل شده است (خشن و حریص در انتقام جویی) دارد. و به نظر می رسد که در مبارزات بیشتری نسبت به نسخه اول بازی درگیر شود.

به نظر می رسد که دشمنان از هماهنگی و استراتژی بهتری برای پیدا کردن و شکار کردن شما استفاده می کنند. اگر امید به زنده ماندن دارید، باید زیرکانه تر و با تاکتیک بهتر به دشمن نزدیک شوید.

به گفته Druckmann : ” ما موتور بازی را به کلی تغییر دادیم، مکانیسم های درگیری جدید تری به بازی اضافه کردیم، یک سیستم آنالوگ مخفی جدید ایجاد کردیم، و سیستم انیمیشنی بازی را بهبود دادیم تا بتوانیم نا امیدی ، توانمندی و چابکی منحصر به فرد Ellie را در قالب انیمیشن  نمایش دهیم.”

دشمنان سرسخت تر

Druckmann گفته است که در last of us 2 قابلیت های هوش مصنوعی (AI) دشمنان را افزایش دادیم، همانطور که در تریلی E3 نشان داده شد، دشمنان به نظر کاملا باهوش تر هستند و همکاری بهتری برای پیدا کردن Ellie که در بیشه زار ها و ساختمان های بازی مخفی می شود، دارند. از برجسته ترین دشمنان انسانی که تا به این جای کار دیده ایم، Seraphite ها و گرگ ها، دو گروه بزرگ از بازماندگان هستند که به نظر می رسد جای شکارچیان در نسخه قبلی بازی را بگیرند. به نظر می رسد که آنها سگ های شکاری ای دارند که اگر مراقب نباشید می توانند با توانایی افزایش یافته خود شما را شناسایی کنند و به راحتی به شما حمله ور شوند.

همین طور که دشمنان را از پا در می آورید، چیزی که باعث می شود که شما مروری بر مبارزه خود داشته باشید و دوباره فکر کنید، این است که تک تک دشمنان شما اسم دارند؛ بله حتی سگ ها. Newman در یکی از مصاحبه های اخیر اشاره کرد که: “دشمنان اغلب برای جهت یابی نام یکدیگری را صدا میزنند” وی توضیح داد: ” این نه تنها نشان دهنده ی این است که آنها توانایی جهت یابی دارند، بلکه با صدا کردن یکدیگر، بسیار طبیعی تر و شبیه به انسان های واقعی رفتار می کنند.” واضح است که The last of us part 2 می خواهد احساس بدی نسبت به کشتن دیگران در شما ایجاد کند.

البته ناگفته نماند که انسان های مبتلا به عفونت قارچی Cordycep که آن ها را کم و بیش به زامبی تبدیل کرده است قرار است در The last of us part 2 هم حضور داشته باشند. دوندگان و Clicker ها هم برگشته اند و به نظر می رسد در سال های گذشته بسیار ناخوشایند تر شده اند.

تغییرات در بخش خلاقیت

Druckmann یک نیروی بزرگ خلاق در the last of us بود، و او به عنوان نویسنده و کارگردان برگشته است و کار در نسخه دوم را به جریان می اندازد؛ با به اشتراک گذاشتن وظایف نویسندگی با Gross ، همچنین با Bruce Starley ،کسی که در بازی the last of us و uncharted 4 به همراه Druckmann نقش کارگردان دستیار را داشت و از آن زمان با Naughty Dog همکاری نداشته. آهنگ ساز the last of us ، Gustavo Santaolalla ، که بخاطر برنده شدن اسکار برای کارهای Brokeback mountain و Babel بسیار شناخته شده است، برای موسیقی سازی به The last of us part 2 برگشته است.

Multiplayer در کار نیست

The last of us part 2 کاملا یک تجربه ی single-player است و multiplayer ندارد. به گفته ی طراح اصلی بازی ،Emilia Schatz ، در مصاحبه ای با US Gamer : ” ما روی تجربه Single-player تمرکز کرده ایم، پس فقط نسخه Single-player را می سازیم.”

این گفته همانطور که Naughty Dog هم قبلا آن را تایید کرده بود، نشانگر تغییری در برنامه ها برای برگرداندن مود Multiplayer می باشد.

Naughty Dog اعلام کرد که قصد دارد Multiplayer را فعلا رها می کند، و ممکن است یک نسخه multiplayer جداگانه را در آینده منتشر سازد.

بازی چقد طول می کشد؟

Druckmann اعلام کرد که The last of us part 2 بزرگترین و طولانی ترین بازی Naughty Dog خواهد بود که تا الان ساخته است. بنابراین حدسی دقیق درباره این که چقدر زمان نیاز است تا بازی را به انتها برسانیم زده نشده است. و ظاهرا این یک بازی با 2 سی‌دی دیسک خواهد بود.

Druckmann در یک وبلاگ پلی استیشنی نوشت: ” ما از 5 سال پیش کار روی این بازی را شروع کردیم. کار سختی است که بتوان فشار عظیم تولید بازی اول را توصیف کرد. ما می دانیم که چه قدر این دنیا و شخصیت های آن را دوست دارید به خصوص Ellie و Joel. باور کنید ما هم طرفدار هستیم. ما هم آنها را دوست داریم، به همین دلیل ما سالها زمان را  در ساختن بازی ای صرف کردیم تا مطمئن شویم که برای آن دو عدالت را به ارمغان آوریم. داستانی ظریف را بیان کردیم که به یک سوال اساسی می پردازد:

برای برقراری عدالت در برابر افرادی که به کسانی که دوستشان دارید صدمه می زنند، تا کجا حاضرید پیش بروید؟ این یک داستان بسیار احساسی با مضامین پیچیده ای از دنیا آخر زمانی the last of us است. آنچه که خیلی زود به آن پی بردیم این است که ما بلند پروازانه ترین و طولانی ترین بازی Naughty Dog در تاریخ 35 ساله خود در کنار هم رقم می زنیم. تا داستانی از یک بازی بزرگ را بیان کنیم.”

برای مقایسه، هر دو بازی Uncharted 4: A thief’s End و the last of us حدود 15 ساعت طول می کشید تا تمام شوند. اگر بخواهیم حدس بزنیم، The last of us part 2 چیزی حدود 20 تا 30 خواهد بود. این یک بازی خیلی طولانی است! و واقعیت دیگری که شایان ذکر است این است که چنین بازی ای به 2 دیسک Bluray نیاز دارد.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *