توضیحات هیدئو کوجیما درباره‌ی جهان باز Death Stranding

هیدئو کوجیما در گیمزکام ظاهر جدیدی از Death Stranding را به نمایش گذاشت که یک شخصیت جدید و همینطور این موضوع که جف کایلی نقشی اسرار آمیز بر عهده دارد را نشان داد. در حالیکه هیدئو کوجیما اسکرین شات‌های بسیاری از بازی را منتشر کرده هنوز مسائل زیادی از بازی ناشناخته مانده است. با این وجود مصاحبه‌ی کوجیما با 4Players چیزهای بیشتری از فضایی که در بازی در دسترس خواهد بود و همچنین مراحل ساخت آن را نشان می‌دهد.

death stranding mountainsکوجیما در این مصاحبه درباره این سبک از بازی گفت: “خب پس از تجربه‌ی بازی اکشن در جهان باز نمی‌توانید به سبک‌های دیگر برگردید این چیزیه که من فکر می‌کنم به دلیل تعامل موجود در این بازی‌ها باشد. البته راه‌های دیگری هم برای ساخت بازی وجود دارد. برای مثال یک بازی خطی. هرچند من شخصا نمی‌توانم پس از تجربه‌ی یک جهان بزرگ در گیم به عقب برگردم.”

“با این حال مشکل تکنولوژی است. البته از نظر فنی خلق یک جهان باز دشوار است. بازیکن بیشترین حد آزادی را در جهان باز دارد. بنابراین شما هیچ وقت مطمئن نیستید که بازیکن چه خواهد کرد. در این زمینه داستان گویی در جهان باز بزرگترین چالش است. از آنجا که آزادی بیشتر و بیشتری وجود دارد به معنای این است که داستان گاهی اوقات بیشتر عامل حواس پرتی می‌شود.”

کوجیما همچنین تفاوت‌های بین خلق جهان باز Death Stranding را با فرآیندی که در مورد Metal Gear Solid V: The Phantom Pain طی شد بیان کرد. آنهایی که متال گیر را بازی کرده‌اند  ممکن است به یاد داشته باشند زمانی که جهان بازی به روی شما باز می‌شد داستان در درجه‌ی دوم اهمیت قرار می‌گرفت. کوجیما در این مورد اظهار کرد: “زمان بزرگتری چالش و همینطور بزرگترین مانع ما بود: در یک جهان باز قرار داریم اما در عین حال نمی‌خواهیم اهمیت داستان کم شود، تا طرفداران هیدئو کوجیما نا امید شوند.”

Death Stranding هشتم نوامبر برای پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد. داستان بازی از این قرار است که در آینده‌ای نزدیک زمین با انفجاری مرموز روبرو می‌شود که منجر به مجموعه از وقایع فراطبیعی خواهد شد که با عنوان Death Stranding (رشته مرگ) نامیده می‌شود. با وجود موجودات خیالی که سراسر زمین هستند و سیاره در لبه‌ی نابودی قرار گرفته، این مسئولیت بر عهده‌ی سم بریج است تا بشریت را از نابودی قریب الوقوع نجات دهد.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاه ها بسته شده است