بازی Arise: A Simple Story تلفیق احساسات و زیبایی

استودیو Piccolo در بارسلونا ، اسپانیا توسط سه شریک ساخته شده است  که 20 سال است که یکدیگر را می شناسند و در سال 2019 اولین بازی ویدیویی خود را منتشر کردند، Arise :A Simple Story. به مدت دو دهه ، شرکای تبلیغاتی تعاملی موفقی برای مارک های جهانی مانند کوکاکولا بودند اما این شیوه زندگی شرکت  کمرنگ شد.

همانطور که این تیم در وب سایت خود قرار داده است ، “ما پول می گرفتیم و جوایز می گرفتیم ، اما  ساخت بازی های ویدیویی [همیشه] یک رؤیای کودکی بوده است که عملی نبود  ، بنابراین ما به دنبال آن رفتیم. از ابتدا یک صنعت پرخطر را شروع  کردیم  تنها عامل جهش ما ایمان بود ، اما ما در جستجوی آن جرقه مفقود در زندگی خود بودیم. اگر شما  در مسیر شکست بخورید ، حداقل آنچه را دوست داشته اید  انجام داده اید. ”

الکسیس کورومیناس ، طراح روایت می گوید که می خواهد بتواند به گذشته  نگاه کند ، به یاد بیاورد و به کارهایی که انجام داده است افتخار کند.  این ذهنیت در Arise منعکس شده است – بازی با مرگ پیرمردی آغاز می شود. از اینجا 10 خاطره متفاوت از گذشته این مرد را کشف خواهید کرد.

کورومیناس توضیح می دهد: “هر سطح بازی به یک احساس واحد اختصاص داده شده است.” .”اگر تمام احساسات موجود در بازی را به هم وصل کنید ، مانند احساسات غلتکی است. این احساسات جهانی است. هدف بازی لمس کردن افراد است.”

گیم پلی بدون  هیچ گونه گفت و گو شروع  می شود و  موسیقی در حالی که شما از طریق مجموعه های مختلفی وارد میشوید  آغاز  می شود ، اما شخصیت های گذشته پیرمرد با یکدیگر صحبت نمی کنند. داستان این بازی بر پایه‌ی احساسات است.

البته, Arise هنوز همان بازی ست که بازی می‌کنید. پیرمرد  میتواند به کمک قلاب خود بپرد و به جاهای مختلف برود. اما نقطه قوت بازی جا به جایی  یا scrub در طول زمان است. برخی از مراحل به شما این  امکان می دهد تا بین صبح و شب حرکت کنید ، در حالی که برخی دیگر در تمام فصول امتداد داشته و میتوانید حرکت کنید. در همه موارد ، حرکت به جلو یا عقب به موقع باعث تغییر موقعیت  اطراف شما می شود ، زیرا حیوانات ، اشیاء و سکوها در طی چند دقیقه ، ساعت و روز تغییر می کنند.

یک مرحله (که در بازی گیم پلی فوق مشاهده شده است) باعث شده است که ما به دور آفتابگردانهای غول پیکر بپردازیم. گلها از دور  از خورشید در آسمان پیروی  و با پیشرفت روز این حرکت ها  کاهش می یابند و به ما امکان می دهند تا همانطور که می جهیم ، زاویه گلها را تغییر دهیم. در همان مرحله تعداد انگشت حلزونهایی وجود دارند که به آرامی در طول روز حرکت می کنند و به ما اجازه می دهند  تا روی پوسته های آنها بالارفته تا به سکوهای بالاتر برسیم.

هدف از حرکت در  سطح آفتابگردان تعقیب بادبادک است که از کودکی پیرمرد متعلق به یک دوست بود ، و نشان دهنده زمان خوشبختی در زندگی او است. به دنبال پیشرفت در بازی  (که در فیلم گیم پلی ما نیز مشاهده می شود) چندان خوشحال کننده نیست: کوهستانی که به آرامی از مرکز جدا می شود ، ما را مجبور می کند تا هنگام صعود به قله ، به عقب برگردیم و راه رفتن به قله را باز کنیم.  در پایان، دلیل ایجاد فاصله روشن شد: همان دوست پیرمرد در دوران کودکی است که در حال فرار بوده و دوستش را در یک طرف شکاف قرار داده که این ها در معنای واقعی کلمه و از لحاظ تصویری به تصویر کشیده میشوند.

این طراحی مرحله بازتابی از یک سبک هنری یادآور Rime tequila world است . بعد از بررسی، کارگردان Rime خوزه لوییس وائلو کارگردان هنری برای arise نیز است. کارهای وائلو با الهام از استودیو فانتزی دیزنی و “دیزنی ژاپن” استودیو غیبلی ساخته شده است. این بازی تمام شرایط یک بازی خوب را دارد، زیرا اکثر مراحل ان بیشتر براساس احساسات ترسیم و طراحی شده است. این بازی در 3 دسامبر برای کنسول های خانگی نظیر پی اس فور ، ایکس باکس و سیستم های خانگی عرضه خواهد شد.


admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *