دانلود بازی fortnite

هر کسی که به بازی های استراتژیک و اکشن علاقه داشته باشه بعید به نظر میرسد که نام بازی fortnite  را نشنیده یا آن را بازی نکرده باشد. بازی fortnite  محصول شرکت Epic Games  است که نسخه این بازی علاوه بر کنسول های بازی برای نسخه اندروید و ios نیز منتشر شده است.

این بازی به یک پدیده ی جهانی تبدیل شده و در زمینه بازی تحول بزرگی ایجاد کرده چرا که تعداد کاربران فعال آن در کمتر از یک سال به بیش از 100 میلیون نفر رسیده است.

اما نکته جالب و قابل توجه این است که این بازی بر روی google play موجود نیست. Epic Games شرکت سازنده این بازی، اعلام کرد که این بازی قرار نیست از طریق گوگل پلی در اختیار گیمیرها قرار بگیرد و کسانی که می خواهند این بازی را نصب کنند باید مستقیما از طریق وبسایت اپیک گیمز، اپلیکیشن آن را دانلود و روی دستگاه شان نصب کنند.

اما چرا نسخه اندروید بر روی معروف ترین فروشگاه اندروید وجود ندارد؟؟

اپیک گیمز اعلام کرد که این اقدام به دو دلیل صورت گرفته است؛

  • یک اینکه بتواند به صورت مستقیم با خریداران بازی در ارتباط باشد.
  • دلیل دوم اینکه گوگل پلی از فروش بازی، سهم ۳۰ درصدی خود را طلب می کرد که بنظر اپیک گیمز، این رقم بالا و غیر قابل قبول بود.

دلیل  اول از دیدگاه بازاریابی و فروش فورتنایت اقدام درستی نیست بنظر می رسد دلیل اصلی این تصمیمگیری Epic Games دلیل دوم باشد. درست است که بازی به طور رایگان قابل دانلود است اما هزینه های توسعه دهندگان از طریق خرید داخلی بازی تامین می شود. اما به دلیل اینکه ios محدودیت های بیشتری برای نصب اپلیکیشن از فروشگاه هایی به جز اپ استور دارد به ناچار Epic Games با اپل همکاری کرد. ولی بر خلاف ios اندروید پلتفرم آزادتری بوده و برای نصب برنامه سخت گیری کمتری دارد.

به همین دلیل تصمیم شرکت Epic Games تصمیم گرفت درآمد خود را با گوگل شریک نشود. اما همانطور که میدانید از دیدگاه امنیتی برای نصب هر نرم افزار مطمئن ترین فروشگاه گوگل پلی است اما سازنده بازی fortnite این خطر را (دانلود کمتر) پذیرفته است.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *