سریال ارباب حلقه ها ؛ هر آنچه از این سریال شرکت آمازون می‌دانیم

تقریبا دو دهه پس از اینکه نخستین ارباب حلقه‌ های پیتر جکسون سینماها را به آتش کشید، آمازون در حال کار روی سریال ارباب حلقه ها است. هنوز هیچ حرفی از تاریخ پخش زده نشده اما اطلاعات مناسبی برای ما هواداران تالکین بزرگ وجود دارد تا برای آنچه قرار است رخ دهد هیجان‌زده باشیم.

تبلیغات مربوط به سریال زمانی شروع شد که نقشه‌هایی رسمی از سوی حساب توییتر رسمی آمازون منتشر شد که تایید می‌کرد سریال در دوره‌ی دوم سرزمین میانی رخ می‌دهد. دوره‌ی دوم با نخستین فروپاشی سائورون (که در پیش درآمد یاران حلقه می‌بینیم) آغاز می‌شود و سریال می‌تواند بازگو کننده‌ی داستان‌های خیره کننده‌ای از این دوره باشد. اینجا بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت که دوره‌ی دوم چه معنایی برای رخدادهای سریال خواهد داشت.

تاریخ پخش سریال

سریال ارباب حلقه‌ ها در حال حاضر هیچ تاریخ انتشاری ندارد. هرچند می‌دانیم آمازون باید تولید سریال را تا 2020 آغاز کرده باشد یا در غیر این صورت قراردادش با موسسه‌ی تالکین (مسئول امور حقوقی و کپی رایت‌ آثار جی. آر. آر. تالکین) و نیو لاین (New Line، شرکت سینمایی تولید کننده‌ی فیلم‌های ارباب حلقه‌ ها که اکنون توسط موسسه برادران وارنر خریداری شده است) که 250 میلیون دلار گزارش شده منقضی خواهد شد. بنابراین با توجه به بندهای حقوقی می‌توانیم انتظار داشته باشیم تا ارباب حلقه‌ ها را تا سال 2021 بر صفحه‌های تلویزیون خود ببینیم. البته پتانسیل برخورد داستان‌ سریال با فیلم نیز وجود دارد چرا که تهیه کنندگان وارنر برادرز نیز برای نهایی کردن قرارداد حضور داشتند.

مدیر استودیوی آمازون، جنیفر سالک، در مصاحبه‌ی اخیر خود  با هالیوود ریپورتر بر این نقشه‌ی زمانی تاکید کرد و توضیح داد: “سریال به مدت دو سال در مراحل تولید خواهد بود. امیدواریم به 2021 برسیم اما افرادی هم بودند که امید داشتند سریال به 2020 برسد.”

عوامل سریال ارباب حلقه‌ ها

در حال حاضر هیچ صحبتی از عوامل پروژه نیست. تمام آن چیزی که می‌دانیم این است که یان مک‌کلن که نقش گاندالف را در سه گانه‌ی ارباب حلقه‌ ها و هابیت بازی کرده است نیز احتمال دارد حضور داشته باشد چرا که فرددیگری مناسب نقش جادوگر نیست.

یان مک‌کلن در برنامه‌ی گراهام نورتون در پاسخ به این سوال که آیا فرد دیگری ممکن است این نقش را بازی کند، گفت: “منظورتان چیست یک گاندالف دیگر؟ من هنوز جواب مثبت نداده‌ام چون هنوز کسی از من درخواستی نکرده است اما شما منظورتان این است فرد دیگری می‌خواهد این نقش را بازی کند؟ گاندالف هفت هزار سال سن دارد پس من برای این نقش پیر نیستم.”

نقشه‌ی ارباب حلقه‌ ها سرنخ‌های خوبی از داستان دارد

برخلاف تئوری‌ها به نظر می‌رسد سریال ارباب حلقه‌ ها در دوره‌ی دوم و با مرکزیت جوانی آراگون روایت خواهد شد (استرایدر تا دوره‌ی سوم متولد نمی‌شود).  این مسئله زمانی آشکار شد که آمازون تصویری ازجزیره‌ی نومنور (Númenor) پست کرد؛ که خانه‌ی اهالی نومنور، مردم آراگون (که اگر بیش ازحد مطلب را ساده کنیم انسان‌هایی هستند با عمر بسیار طولانی) است. آنها تا زمانی که شهر نابود شد در آنجا زندگی کردند، حوادث منجر به نابودی شهر در داستان اصلی ارباب حلقه‌ها نقل شده است. داستان در نومنور رخ بدهد یا نه طرفداران سریال مشتاق هستند تا بدانند پیش از داستان فیلم‌ها چه رخ داده و سائورون چگونه به قدرت رسیده است. شاید حتی ساخت حلقه (که در سال 1600 رخ داد- دوره‌ی دوم 3441 سال بود) را ببینیم.

پیتر جکسون در سریال ارباب حلقه‌ ها حضور نخواهد داشت

متاسفانه پیتر جکسون که سه‌گانه‌ی فیلم را ساخته است نقشی در سریال آمازون نخواهد داشت. او سال گذشته در کامیک کان نیویورک اعلام کرد که در عوض مثل یک طرفدار امیدوار به دیدن سریال است. جکسون توضیح داد: “من کسی هستم که نتوانستم مثل بقیه فیلم‌های ارباب حلقه‌ ها را ببینم چون باید آن را می‌ساختم، بنابراین چشم انتظار دیدن برداشت‌های فرد دیگری از دنیای تالکین هستم.”

گزارش‌ها حاکی از این دارد که آمازون با دولت نیوزلند برای هماهنگی فیلمبرداری در این کشور صحبت‌هایی داشته است. پیش تولید اکنون در استودیوهای فیلم آکلند نیوزلند آغاز شده است که انتظار می رود شات‌های هوایی، ارتفاعات برفی، دامنه‌های پرشیب و مناظر خیره کننده‌ای مثل سه گانه‌ی افسانه‌ای داشته باشد.

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *