معرفی بازی ماجراجویی در برج Once Upon a Tower


بازی اکشن و ماجراجویی Once Upon a Tower توسط استدیو بازی سازی Pomelo Games تولید شده و در گوگل پلی بیش از 1 میلیون نصب دارد. سبک بازی شبیه اکثر بازی‌های اکشن دوبعدی است. شما در نقش یک شاهزاده خانم کوچک قرار است از برجی که در آن زندانی هستید فرار کنید. باید دیوارها را خراب کنید، دشمنان را نابود کنید و مراقب باشید آنها شما را نکشند یا از ارتفاع زیاد برج سقوط نکنید.

جذابیت بازی کم نیست ولی با توجه به تعداد نصب آن جزو بازی‌های پر مخاطب به حساب نمی‌آید. Once Upon a Tower را می‌توان جزو بازی‌های ساده و اعتیاد آوری دانست که خوراک مترو و تاکسی هستند. در ادامه با این بازی در دیجی بازی آشنا خواهید شد.

گیم پلی بازی

گرافیک بازی زیاد جذاب نیست و کمی شبیه به بازی‌های موبایلی قدیمی است و معلوم نیست چرا سازندگان از گرافیکی جذابتر و بروزتر استفاده نکرده‌اند. شخصیت اصلی داستان یک دختر شاهزاده بامزه است که یک پتک آهنی در دست دارد. شاهزاده قرار است با این پتک برج و غلعه را خراب کند تا راه فراری پیدا نماید. همچنین او از همین پتک برای از بین بردن دشمنان استفاده می‌کند. با از بین بردن هر دشمن به میزانی متغییر که به نوع دشمن بستگی دارد امتیاز دریافت می‌کنید.

برای رد شدن از بعضی بخش‌های بازی باید کمی فکر کنید تا راه مناسبی را ایجاد نمایید. بعضی جاها هم باید حواستان باشد به موانع تیز و کشنده برخورد نکنید. یکسری موانع متحرک و دشمنانی که شلیک می‌کنند هم برای شاهزاده خطرناک خواهند بود. با عبرو از برخی مراحل بازی به شما برای مدتی یک سپر سبز رنگ می‌دهد، که در این حالت شاهزاده بی‌ دردسر، به هردشمنی که بزند او را نابود می‌کند.

اژدهایی که از قلعه محافظت می‌کند هم هر چند لحظه یکبار دوری میزند و سعی می‌کند شاهزاده را از بین ببرد که باید حواستان به آن هم باشد. البته راستش را بخواهید زیاد هم شبیه اژدها نیست. بازی از یک جاهایی سخت می‌شود و شاید رد شدن از مراحل دیگر روی مخ شما برود. به جز سپر سبز، در برخی موارد بازی به شما پتک طلایی می‌دهد که کار خراب کردن با آن خیلی راحت است و یک ضربه، شاهزاده چند طبقه به پایین می‌آید.

دوازده مرحله را که رد کنید به پایین برج می‌رسید که حالا با خود اژدها رو در رو می‌شوید. از بین بردن خود اژدها هم زیاد سخت نیست و حرکات رو به جلو و عقب و ضربه‌های مناسب آن راهم خواهید کشت. بعد از کشتن اژدها شاهزاده از برج خارج می شود و ناگهان برج فرو می ریزد. سپس شاهزاده سوار بر اسب سفیدش خواهد شد و می‌رود. حالا دوباره می‌توانید شاهزاده‌های دیگری را که در برج‌های دیگر هستند نجات دهید.

نقاط قوت و ضعف بازی

تنها نکته قوت بازی سادگی آن است که نیاز به صرف وقت زیاد و پیگیری بازی را ندارد. نقطه ضعف بازی کوتاهی آن است. خیلی زود و در حدود 15 دقیقه می‌توانید شاهزاده را از برج نجات دهید تا دیگر برای شما بازی تمام شده به حساب بیاید. البته اگر حرفه باشید و یک ضرب تا انتهای بازی بروید. آزاد کردن شاهزاده‌های دیگر هم برای شما شروع از اول است و شاید حتی تمایلی به این کار نداشته باشید.

با اینکه شاهزاده خود شخصیتی بامزه و زیبا دارد، ولی هنگام بازی گرافیک بازی به نوعی است که چیز زیادی نمی‌بینید. برای همین است که انتهای بازی که کمی شاهزاده به نمای دوربین نزدیک می‌شود برای گیمرها جذاب‌تر است. البته از این غافل نشویم که حس آزاد کردن شاهزاده هم نکته مهم و مثبت داستان بازی است.

دانلود بازی Once Upon a Tower

برای دانلود این بازی در هر دو پلتفرم اندروید و آی.او.اس روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

دانلود بازی برای اندروید دانلود بازی برای ios

 

admin
admin
نارین گیمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *